| nimenialtu_4198 a întrebat:

La un momendat orice femeie poate fii catalogata ca o curva, parerea mea. thinking voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te refuza tu ii zici ca e curva, nu?laughing
La un moment dat, orice barbat care a fost refuzat de o femeie o catologheaza ca fiind curva.
In gandirea ta se simte o frustrare, mai ales cand vine vorba de femeilaughing
"Fiecare femeie est o tarfa in afara de mama si sora mea, dar sa nu uitam ca si ele sunt femei" -Napoleon. Dar nici Napoleon n-a avut succes la femeilaughing

23 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Parerea mea este ca ai dat-o in bara cu intrebarea astaraised eyebrows
Ai facut un studiu de piata sau vasta ta experineta de viata iti dovedeste asta?
Tare imi e ca nici una nici altaraised eyebrows
Asa ca hai sa nu mai generalizamwinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nuwinking Nu e adevaratwinking
De ce ma rog sa fie toate asa?straight face Le cunoaste cineva pe toate ca sa poata sa zica asta? Nu!big grin

| User a răspuns:

Si viata e o curva. Si legat de intrebare... mai bine tac. nu vreau sa fiu linsat de jumate' TPU-ullaughing

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dar de ce sa discutam un subiect care aduce atingere femeilor, care sunt iubitele noastre si care ne aduc atata fericire, chiar daca alaturi de ele, noi barbatii gresim de atatea ori.

| Hmmmm a răspuns:

Ai "suferit" mult din dragoste pana acum nu?laughing)

| xibalba a răspuns:

Esti cam nebun, asta e parerea mea.

| nobody_9468 a răspuns:

Nu i'au apararea nimanui, dar totusi... daca o femeie inseala e curva, daca un barbat inseala e cel m'ai tare, deci ce pana mea?laughing

femeie/fata va ramane intodeauna o qrva in fata barbatilor/baietilor fiindca daca e cu el si face sex(e qrva) daca il refuza(tot qrva e), daca e cu altul(la feltongue). deci da...suntem qrvehappy

acum sincer si despre mine se vorbeste la fel, insa numai eu stiu cat de virgina sunttonguelaughing, asa ca...

nu generaliza! sunt si persoane demne pe Terra, oricum femeia tot femeie e, orice ar spune o fata, ea tot qrva e, asa ca nu m'ai spun nimiclaughing

baftabig grin

| cretzufinish a răspuns:

Prin sintagma "orice femeie" as putea spune ca e generalizare. Sunt milioane de femei in lume care sunt diferite, prin felul lor de a fi si fiecare se diferentiaza de cealalta prin altceva. Sa-ti mai zic ceva, voi baietii (si aici nu ma refer doar la tine pentru ca nu te cunosc) din zecile de femei pe care le-ati cunoscut le-ati catalogat pe toate drept curve, indiferent daca v-a refuzat sau v-a cazut in pat din prima, tot curva ramane. Insa, la un moment dat, cand ajungi la o varsta te trezesti singur si te miri de ce. Viata are rostul ei. Treci de o etapa si intri in alta. Poate acum esti foarte tanar si totul ti se pare roz, dar mai tarziu trebuie sa alegi tot "o curva". Poate voi fi inteleasa gresit, dar vad tot mai multe cazuri (gasti de baieti) si aud pe strazi, peste tot cum se "lauda": "Acum sunt cu alta curva" sau "Asta mi-a cazut in plasa din prima deci e curva".

| lostcontrol12 a răspuns:

Da.in orice moment si in orice imprejurare.de ex eu am fost numita in acest fel de un barbat(un obsedat mai degraba) care nici macar nu ma cunostea, statusem cu el si cu mai multi intr-o camera 5 min. dc? nu stiu.

| thegreatgatsby a răspuns:

Si tu esti un curvar.

| thegreatgatsby a răspuns:

Esti un cocalar. Esti un curvar ...habar n-ai ce vorbesti. Du-te la baie si auto satisface-te laughing

| asdgfhresry a răspuns:

Mmmm esti indraznet. Dar voi ce sunteti daca noi suntem curve? Stii, daca prostia ar durea am ramane numai femei pe pamant. Tu de ce crezi ca a fost prima data barbatul? Normal, e nevoie mai intai de schitsa ca sa iasa o capodopera. Practic voi sunteti cei care pacalitsi fetele. Si daca ma gandesc bine, in privinta asta o faci si pe maicaata cur**winking Pe toate femeile le faci.Si nu se numeste cur**. Intr-adevar multe sunt asa. Dar alea sunt mai prostutse. Iar femeile de peste 20 de ani, serioase, inmultsesc pupulatia. Daca nu ar face-o, n-ai mai exista ca sa pui intrebari stupidewinking Acum pricepi? smug

| Irina a răspuns:

Si barbatul cum e?

| andreea7520 a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine, nu toate sunt aşa! happy

| Deea a răspuns:

Si cunosti tu toate femeile sa zici asta?
hai sa pun si eu: orice baiat e un cocalar. Poi iti mai convine?

| kytyna a răspuns:

Pai daca e sa ne luam dupa presupuneri nici o parte nu iese curatalaughingDaca femeia e catalogata drept curva si toti barbatii drept porci in viata asta nu poti sa ai incredere decat in hemafroditi...laughing

| Sylx a răspuns:

Nu trebuie sa generalizezi, e ca si in cazul barbatilor(nu toti insala)?

| thegreenalien a răspuns:

Parerea mea :esti baiat. Oameni sunt foarte diferiti ca persoane si personalitati nu poti sa generalizezi nimic, cu atat mai putin cand este vorba de asa ceva. Femeile nu s-au nascut curve.Au ales sa fie asa, sau anturajul, proasta crestere sau lipsa banilor le-a adus acolo. Oricum consider ca o persoana care se respecta si dispune de minimum de legi morale si civice nu ar face asa ceva. Incearca sa nu judeci la modul general ci pe fiecare persoana in parte.Si asta doar dupa ce ajungi sa o cunosti foarte bine

| rraluca a răspuns:

Daca "orice femeie" poate fi catalogata la un moment dat ca o curva nu inseamna ca e curva. daca noi femeile ajungem sa fim catalogate curve la un moment dat voi cum ar trebui sa fiti catalogati, curvari? scuza-ma dar nici voi nu sunteti mai sus cu nimic decat noi, multe fete/femei poate sunt mult mai bune decat un baiat/barbat si isi respecta corpul.asa ca nu ar trebui sa le faci u curve pe femei pentru ca, nu cred ca esti u in masura sa judeci o pers. arunca u primul piatra daca te crezi fara de pacat sau "sfant" fi serios

| sorin_7050 a răspuns:

De obicei sunt catalogate asa de cei care nu le pot avea, respect.

| Elena_2807 a răspuns:

Parerea talaughing Fiecare are dreptul la o parere...desi nu toata lumea e de acord acea parere. Oricum...ai patit tu ceva de faci o asemenea afirmatietongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma pot judeca decit pe mine.Despre ele nu cred decit ca sint nesatisfacute si deci fac ceva normal sa caute altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce tu scrii "momendat" in loc de "moment dat", nu am pretentii sa ai alta parere despre femei, este clar ce mentalitate ai. pacat de femeia care te-a crescut si ti-a dat nastere, daca tu o numesti inclusiv pe mama ta curva.