| Biia_8541 a întrebat:

Ma framanta o intrebare de ceva timp. Credeti ca "lumea viselor" ar putea fi o lume paralela cu lumea noastra? Adica, atunci cand visezi nu controleaza inconstientul visele?

De ex. eu am visat ca a murit cineva.
Serios. M-a cam inspaimantat gandul.
Ce ar fi?

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Se spune ca atunci cand iti moare cineva aproape [in vis] persoanei respective ii moare moartea (adica va muri mai tarziu)
dar asta este doar o superstitie,la fel ca si cea in care visezi ca mori tu (ceva tii se va intampla)

toate visele astea sunt de fapt cosmaruri,dar stai linistita oh go on daca ai control in viata,ai control si asupra viselor happy.e o chestie de logica aici,trebuie sa iei visele bune in serios,iar cele rele sa te gandesti la ele ca la niste 'neadevaruri', caci crezand in bine, ti se va intampla bine happy

1 răspuns:
| Sofia08 a răspuns:

Ar putea fi si asa ceva dar ma rog fiecare cu parerea lui. Eu cind visez ceva peste putine zile el devine realitate dar nu orisicare vis pentru ca unele vise sunt fantastice sau nereale. Eu tot am visat de mai multe ori ca a murit cineva din familie dar asta inseamna ca ii moare moartea si nici pina acum nu inteleg asta...