| deniiiii234 a întrebat:

Cum percepeti voi visele?
Si cum credeti ca e lumea viselor?

6 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

@larix
Asa este. Muuuult mai interesant.

@denisa
Visele sunt calatorii astrale.
Cauta pe google "astral projection" si. te lamuresti.

| Angel0 a răspuns:

Intelegerea viselor este prima treapta in procesul autocunoasterii.
Iar daca reusesti in timp ce visezi sa realizezi ca este de fapt un vis, atunci visul poate deveni mult mai interesant.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu percep cumva lumea viselor. pentru mine un vis e doar un vis şi atât. În general au legătură cu ce vezi tu în ziua respectivă şi de acolo subconştientul face restul. Mi se pare penibil să cauţi semnificaţii ascunse şi alte lucruri de acest gen. De exemplu : " Am visat că mă ţinea de mână. Ce înseamnă?" E fără sens. Baftă!

| Nicky29 a răspuns:

Un vis dureaza 2-3 secunde ele reflecta cea ce vedem si cea ce vrea subconstientul de multe ori cand realizez ca sunt intr-un vis preia controlu constientu si atunci exista mari sanse sa ma trezesc. Eu sunt de parere ca subconstientul e nelimitat iar atunci cand apucam sa visam cate ceva ca ne aflam intr-o stare foarte profunda a lui putem vedea in viitor sau eventuale probleme care le avem cum pot fi rezolvate

| Domino a răspuns:

Depinde de ce viseza fiecare persoana. Eu visez complex si de multe ori lucruri pe care nu le-am vazut niciodata. Cum explicati asta? Din moment ce visarea ca si stare de moment are legatura cu subconstientul sigur reprezinta o parte din trairile noastre interioare si cu impact asupra constientului pe care nici macar nu putem sa-l recunoastem dar mite sa-l mai intelegem. Dar in teorie se stie ca visele au scopul de a ne tine ocupati atunci cand mintea isi proceseaza si ordoneaza informatiile de peste zi. Tot din acest motiv o persoana care nu doarme 3 zile deloc moare. Somnul este esential pentru minte iar visele?

| Robertzel_8132 a răspuns:

Visele sunt provocate de subconstient si arata ce te-a impresionat in timpul zilei. Totodata ele iti pot prezice viitorul apropiat dar numai cele pe care le visezi intre orele 4. 00 si 6. 00.