| Łinned a întrebat:

Mereu ma cert cu unul dintre cei mai buni prieteni ai mei,cateodata din vina mea,cateodata din vina lui,si eu mereu imi cer scuze,chiar daca e vina mea,chiar daca e vina lui,el isi cere scuze foarte rar,si mereu da vina pe mine,cateodata da e vina mea dar cand e vina lui pur si simplu nu si-o recunoaste,sau daca si-o recunoaste se intampla foarte rar,si in fiecare zi e acelasi lucru,cearta,cearta si iar cearta.Ce ar trebuie sa facem,sau sa schimbam? Am incercat sa impunem o regula cum ar veni,adica sa nu ne mai certam din orice,dar pur si simplu se intampla.Mie chiar nu-mi place sa ma cert cu cineva,adica am senzatia de a ma impaca cu acea persoana,ma doare burta cum ar veni, deci ce ar trebuie sa facem sau sa schimbam?

3 răspunsuri:
| lex79 a răspuns:

Ce ar trebui sa schimbi? prietenul. daca se repeta si cu altul, atunci pe tine.

| Blackrose101 a răspuns:

Poate ca ar trebui sa schimbi prietenul.Cateodata,unii oameni nu sunt compatibili.

| Areea995 a răspuns:

Ar trebui sa-ti raspunzi la o intrebare: vreau sa am un prieten cu car ma cert des si care nu isi accpta partea de vina?