| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU.

Sunt curios de o chestie, de ce majoritatea fetelor 15-17 ani vor prieteni mai mari de 22 de ani? Inteleg faptul ca se cred mai mature avand iubiti mai mari mult ca ele (chiar daca numai mature nu sunt, nu cred in prostia "fetele se maturizeaza mai repede", poate la corp ca la minte nu cred, sunt egale cu baietii, nu o luati ca o insulta nu zic cu rautate). Inteleg si faptul ca e mult mai usor sa te dai mare cu unu de varsta lui (cati baietii de 17-18 de ani nu "ar face spume", desigur numai un dobitoc ar luao in serios, cineva cu "creier chiar iar parea rau de naivitatea ei). Sa inteleg ca numai ce am zis mai sus e tot? Sau mi-a scapat ceva?

Desigur am vazut o groaza de intrebari de fete de 16 ani (daca e bine sa aiba pe unu de 21 22 de ani) si utilizatori la fel de "inteligenti" raspundeau... pai da mai bine e unu matur decat o "puta bleaga" de 17 18 ani. Eu desigur ma intrebam, oare fetele de genu care puneau intrebarile astea si cele care incurajau ca faceau bine, chiar asa mature se gandeau ca sunt cand majoritatea sunt la inceputul liceului sau pe la mijloc si ele vor unu care a terminat de ani liceul, munceste de ani si poatea mai are putin si termina si facultatea.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aoleu ce mi-ar placea sa le altoiesc pe astea sa invete minte ca, au ajuns sa se incurce cu pedofili ordinari. Dar merita o batuta de nu se vad si recunosc ca eu cand aveam 12 ani m-am incurcat cu una de 12 si m-a rugat sa o violez pentru ca eram in pat noaptea, dar am refuzat politicos (daca stia de blowjob sigur mi-l facea laughing dar eram niste mucosi atunci) o auzise pe sorasa mai mare cum era regulata de gagiul ei, la 13 ani am iesit cu una de 14 dar ne pupam ca in filme laughing si ii puneam mana pe tata. Acum se si tavalesc in pat. Muierile la orice varsta se cred mai destepte decat barbatii dar nu e chiar asa, stiu sa trancaneasca toata ziua barfa e de capu lor

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu, n-ai inteles ele nu se cred mai mature avand iubiti mai mari ca ele, ele se cred mai mature punct, ca fetele se maturizeaza mai repede, si ele considerand ca baietii se maturizeaza mai greu, logic (pentru ele) cauta baieti mai mari.

De fapt ele cauta baieti care sa fie in stare sa aiba bani pentru ele. Restul e o harneala de-a lor. Am vazut eu ce mature sunt...nu mai ai loc de maturitatea lor.

Probabil din prea multa maturitate care le da pe-afara s-au expus si minorele alea la prezentarea de moda in costume sado-maso.

O "puta bleaga" de 17-18 ani nu are bani sa le dea lor de bratarele, cercelusi, nu are masina, n-are bani sa le scoata in oras. Ele sunt doar alea ingenue dar mature care propaga specia.

Trebuie cu totii sa intelegem ca de fapt asta e problema femeilor. Ca ele propaga specia. Faptul ca doar ele pot purta sarcina si naste, le face pe majoritatea dintre ele sa se simta mai ceva ca Nefertiti. De fapt aceeasi majoritate dintre ele fiind mai curand un fel de Nesfarctiti.

| AtateaConditii a răspuns:

Pentru ca baietii de varsta lor le dau papucii imediat ce se plictisesc de ele, iar baietii mai mari de 22 au masina, sunt mai romantici si vor o relatie serioasa.

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Repet, cat de serioasa poate fi una de 17 ani? cam aiurea la 22 de ani sa fii cu una de 17 sau mai mica. cand poti avea unde de varsta ta care si munceste si e matura... etc, cu " capul pe umeri.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În primul rând apare acel instinct cu care omul s-a dezvoltat şi anume: o femeie se simte mult mai în siguranţă lângă un individ mai mare decât ea şi cu o condiţie fizică mai bună decât ceilalţi indivizi.
În al doilea rând poate acei indivizi sunt mai hotărâţi şi şi-au făcut planuri de viitor.Asta le place fetelor:Indivizii care ştiu ce vor de la viaţă şi care acţionează mai tot timpul şi au ceva ce să le ofere.Mulţi dintre băieţii de 17-18 ani încă se mai uită la Wrestling aşa că ce aşteptări să ai de la un astfel de individ?
În al treilea rând cică fetele se maturizează mai repede decât băieţii.Deci o fată va căuta un individ cu mai multă experienţă în viaţă.

Că altele o fac pentru bani, maşini şi case e altceva.

Pace. peace sign

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De la inceput pana la "şi care acţionează mai tot timpul şi au ceva ce să le ofere" sunt de acord cu tine dar tot prostesc mi se pare. de ce? ei pot fi maturi, avea slujbe bani etc, dar ele tot niste copii sunt mai ales pana la 17 18 ani, si dupa, majoritatea tot sunt vai de capul lor. Acum cateva saptamani am iesit cu mai multi, si vb cu o fata de 19 ani si ea incepe sa vb de facebook parca era o minunatie a secolului (daca ai fi vazut cum vb si cum se vb de asa ceva) si na avea 19 ani, daca ala e subiect interesant la varsta aia, ma intreb ce vad astia la una de 16 ani.
"Deci o fată va căuta un individ cu mai multă experienţă în viaţă." adevarat din nou, dar zic din nou, tot degeaba daca ele sunt pe langa.
Pe de alta parte si pe mine m-au atras fetele mai mari ca mine dar diferenta e ca eu sunt pe picioarele meele deci nu e "rau" sa ies cu una de 21 22 de ani ca muncesc pentru mine si alte chestii, dar la aia sa munceasca doar ei? poate le convine asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand se spune ca fetele se maturizeaza mai repede trebuie inteles ca in general sunt mai putin copilaroase ca baietii, nu ca ar fi mai mature mental. Asta e un stereotip. Nu e ceva general valabil.

Si mai e un stereotip. Care e mai mult persistent in acest mediu social online. Societatea isi tot face o imagine virtuala despre o fata la 16 ani cum ar trebui sa arate. Gen o fetiscana a naibii de draguta cu codite de max. 1.60m iar baiatul dupa 22 de ani unul cu patratele de 1.95m(probabil cu multa influenta din filmele americane/mass-media). Pana si fizic unii isi fac o imagine ridicola despre cei doi. In realitate baiatul la 22 de ani ar putea sa aiba abia 1.75m, sa fie mai slabanog si sa arate de max. 17-18 ani, evident, tot dupa impresia strainilor din jur care te caracterizeaza la o privire pe strada. Astfel, in realitate nici nu pare o anomalie relatia intre cei doi, insa pe net altfel ies discutiile cand se cunosc putine detalii!

Iar fizic in destule cazuri ambii sunt asemanatori, fiindca din instinct cam asa se atrag mustele, ah... oamenii, whatever.

Dar da, unele fete sunt mai usor vrajite de aia care poate chiar sunt mai maturi mental, nu neaparat fizic(diferenta ceva mai mare de varsta), dar asta nu e neaparat ceva rau de criticat. Nu toate cazurile sunt bizare. Pe mine ma socheaza doar relatiile aproape de pedofilie gen 17-18 ani - peste 30-35 de ani.

Acum, la un mod superficial privind treaba, normal ca unor chizdulici, fiind mai materialiste, le convine sa iasa cu unul mai realizat/stabilit care are serviciu si are cu ce bani cheltuiti (de cele mai multe ori aiurea) sa o rasfete pe ea in oras. Daca are si masina e combinatia fatala. NU? laughing
Este evident ca unele nu cauta doar niste relatii de tip DEMO, care dureaza maxim cateva luni numai din cauza unei atractii temporare. O relatie trebuie si intretinuta, nu? Si nu pe banii parintilor. Sau unele ar putea fi comode si cu gandul asta, dar altele nu.

Deci rezumand. Faptul ca ala la 22 de ani cauta o fetiscana cu 5 ani mai mica decat el nu e neaparat tragic, daca altceva nu e in stare sa prinda cu undita. Treaba nasoala e fetiscana aia sub 17 ani care ar trebui educata sa-si vada de alte treburi mai importante, nu de relatii(care in 99% cazuri se lasa doar cu sex).

Sper ca nu jignesc pe cineva, dar lumea mai mediocra (facand referire la adolescenti, deci sub 18-20 ani) mereu a fost pasionata cel mai mult de a avea o relatie, de parca asta e cel mai important lucru ever. Altii mai seriosi se concentreaza pe dezvoltarea lor personala, pe cariera, de a isi face un rost in viata, fiindca de stat dupa gagici poate sta oricine. Iar astfel acestia au sanse sporite sa nu se streseze mult cu relatiile, fiindca dupa o varsta se maturizeaza lumea si o relatie la 28-30 de ani e total diferita fata de una la 16-20 de ani. Dar in ziua de azi a aparut un nou sport de a nu mai fi virgin fiindca se rade de tine... dar daca nu ai Bacul luat in primul an in care l-ai dat...asta nu e de ras.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am uitat sa specific " ca nu ma refeream la panarame moarte dupa bani si restul ma refeream la cele "normale" dar pana la urma nu e mare diferenta ( spusa in limita bunului simt) ca vrei doar banii sau vrei pe unu "matur" ca are munca si bani sa te scoata mereu. referitor jos la Bac, ai mare dreptate, anul asta am luat si eu bacul si din prima, 40% au picat cu brio. ce sa le faci.
pe de o parte au scuze ca au relatii si nu pot invata, dar daca ai ceva in cap pe langa tarana stii sa imparti timpul si nici partenerul/a nu se supara daca nu te vede mai mereu, pana la urma e vb de viitorul nostru, dar na, sexul la putere laughing.
cat despre "virginitate, luzar", mda, era de cand aveam eu 14 ani, dar acum s-a raspandit conceptiile idioate. cica mergem in sus, dar eu vad ca ne bagam in paman mai mult

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mare diferenta nu e. Dar am si zis: privind la un mod superficial. Acum or fi si parteneri echilibrati la o asemenea diferenta de varsta probabil. Putini, habar n-am de ei, dar poate or fi. Dar la ce vedem pe la categoria D&S pare ca e categoria cu panarame si atat. big grin

Iar cu Bacul, de regula partenerii sunt aproape identici. Ori sunt incapabili amandoi sa invete si au altfel de interese, ori dimpotriva, se pot ajuta reciproc sa treaca prin niste probe ale vietii, desi pe la varsta aia majoritatea nu-s indeajuns de maturi si capabili sa gandeasca in felul asta. Dar sunt destul de maturi si capabili pentru a pune in practica diverse fantezii erotice. happy Iar apoi ne intreaba pe noi pe TPU la D&S ce parere avem despre ce fac ei in dormitor si daca fata e cumva si insarcinata.

Mergem in sus, unii dintre noi. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.tpu.ro/......imi-place/

Scenariu de telenovela... putin intors fata de ce ai prezentat tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu arat mult diferit fata de cum aratam la 18 ani. Împlinesc 24 pe 15 luna asta. E un stereotip asta cu vârsta din punctul asta de vedere.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu faci un sport ceva, presupun ca ramai la fel... dar asa e cam ciudat.
orice baiat ia in greutate sau se mai inalta, mareste in spate etc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat. E un stereotip. Nu toata lumea se dezvolta la fel de mult sau putin dupa 18 ani si nu e nimic de condamnat in asta din punctul de vedere al altora. Ah, ca unii fac sala si mai pun niste patratele e altceva, dar tot un stereotip impus si asta. happy

Tocmai de-aia zic ca n-are rost sa judeci din punct de vedere fizic doi parteneri cu o diferenta ceva mai mare de varsta, fiindca in realitate nici nu poti distinge diferenta fizica de varsta dintre cei doi.

Treaba e mai mult de natura psihologica ca in cazul telenovelei de mai sus(ti-am dat link si cred ca ai vazut).

| Kadze a răspuns:

Salut. Unele o fac pentru profit, pentru anumite câștiguri. unele doar pentru a întreține relații sexuale..sunt si cazuri care ele cred ca sunt protejate față de el. și rare ori..intervine Cupidon.

| Lookwhoisthere a răspuns:

Eu personal am 17 ani si iubitul meu are 24 :p cand l-am cunoscut nu avea scrisa pe frunte varsta de asemenea nici eu... si sincer nu cred ca toate fetele vor prieteni mai mari, eu pur si simplu am ajuns sa cunosc mai bine acest baiat si ne-am dat seama ca ne intelegem si avem foarte multe lucruri in comun :* si din ce am observat strict la el (pentru ca nu am f multa exp cu baietii mai mari) pot spune ca nu face nimic mai mult sau mai putin decat un baiat de 17-18 ani adica avem o relatie normala si frumoasa de un an si nu mi s-a intamplat vreo neplacere cum tind toti sa creada :* so fiecare isi alege iubitul/iubita in functie de cum se inteleg nu cum e moda...sau macar asa ar fi normal laughing

| anonim_4396 explică (pentru Lookwhoisthere):

Inteleg ca nu avea varsta scris in frunte laughing, dar totusi, cand v-ati vazut era ciudat sa nu iti dai seama ca e asa mare. alfel arata un baiat la 18 ani si alfel la 23, si o fata la 16 arata alfel decat una la 20. ciudat oricum.
daca ar fi sa se aleaga dupa moda, numai cei cu bani ar avea iubite, deci sa zicem mersi ca nu s-a ajuns inca la asta laughing ca pana la 20 si ceva de ani baietii nu ar mai avea iubite

| Lookwhoisthere a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pare asa matur sa stii :p pare de 18-19...nu este nimic ciudatt sa stii laughing)