| chiftelutacrocanta a întrebat:

Nu e ciudat faptul ca noi oamenii ne traim viata si nu stim care e scopul nostru adevarat pe pamant?

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu știm multe lucruri pe care probabil considerăm că le știm iar asta nu e ciudat.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu stiu care e scopul meu. E sa fiu fericit si sa imi traiesc viata exact asa cum vreau. Si deja fac asta happy

| RainmakerX a răspuns:

Si care este mai exact scopul nostru pe pamant?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să murim.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit, o sa o faci si pe aia. De fapt, e singura certitudine, singurul lucru de care poti fi sigur in viata asta. Ca nu poti sti ce ti se va intampla nici in urmatoarele 5 minute (daca, de exemplu, faci un atac de cord?), dar mai peste cateva zile sau ani. Insa de murit, poti sa fi sigur ca vei muri oricum. Problema e doar cand se va intampla asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

A fost un răspuns sarcastic.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sarcastic, al tau, sau al meu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Al meu.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca a fost sarcastic, dar tocmai de aceea am venit eu cu raspunsul meu, oarecum ironic.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Noi nu avem un scop

| Irinoasa a răspuns:

Da, chiar e ciudat. Ma intrebam si eu zilele trecute cum pot oamenii trai asa. Eu nu vreau sa traiesc fara sens. Orice actiune a mea trebuie sa aiba un motiv, si un obiectiv de atins, o tinta.
Eu nu cred ca viata se rezuma doar la "m-am nascut, traiesc, voi muri si apoi nimic". Prefer sa traiesc cu credinta, speranta si pace.