| Coquineagra a întrebat:

Nu-mi plac in general femeile. Sunt un misogin blocat intr-un corp de femeie. Dar ce mai aud, ce mai citesc, cat mai analizez eu asa, incep sa le urasc din ce in ce mai mult. Rar dau de o femeie sa gandeasca la fel ca mine. Mai ales cand e vorba de subiectul ce-l voi prezenta.

Sunt prea multe zile dedicate femeilor. Prea putina recunostinta adusa barbatilor. Eu in general tin cu ei si nu inteleg de ce nu sunt si ei egali cu femeile cand e vorba de recunostinta. 1 martie, 8 martie, craciun, anul nou, 14 februarie, dragobetele, absolut toate presupun ridicarea in slavi a femeilor. Venirea primaverii de fapt nu sarbatoreste renasterea naturii, ci slavirea si puparea in dos a femeilor. 14 februarie si dragobetele nu sarbatoreste dragostea, ci concentrarea satisfactiei pe o singura fiinta din 2, femeia (flori, inimioare, draci laci vomitabile). Craciunul si anul nou, la fel, nu sarbatoreste nasterea lui isus sau venirea unui an nou, ci se concentreaza pe ce cadouri sa se mai ia femeilor. Pana si la stiri am vazut intamplator cum 2 prezentatori de stiri vorbeau de cadouri, si cat de inspirat sa fii in alegerea unui cadou (abia de a fost mentionat barbatul, s-a zis acolo...meh, luati-i un ceas in forma de bere, dar cand s-a vorbit de femeie, nu se mai termina materialul). Dupa ce s-a terminat materialul respectiv, nu mi-a venit sa cred cata nesimtire si tupeu a avut prezentatoarea aia sa-i spuna partenerului de stiri ca barbatii nu sunt deloc originali cand e vorba de cadouri, si ca ar face bine sa ia aminte din acel material. Mai avea si un zambet d-ala de superioara pe moaca, de-mi venise sa sparg TV-ul. Dar de, sunt o sadomaso, de aia nu il sparg si ma uit in continuare.

Deci cum asa ceva bah? Si apogeul feminismului trepanat, care domina peste tot, la TV, pe retelele de socializare, in viata reala, il reprezinta gandirea cum ca daca nu e femeia, nu mai exista viata. Hai sa mori tu laughing

Femeia doar poarta copilul, dar daca nu era barbatul, nu mai ramanea gravida. Daca femeile care se vor a fi independente puteau da viata fara barbati, nu mai existau banci de sperma. Din punctul meu de vedere, mottoul vietii este "Daca sperma nu e, nimic nu e". Nu am vazut sa fie felicitat un barbat ca a lasat-o gravida pe una (el avand primul rolul important), doar pe bortoasa.

Mai sunt multe de spus, dar ma opresc aici, si sigur stiti si voi despre ce mai e vorba, dar ma indigna mai ales gandirea asta "femeia da viata, daca femeia nu e, nimic nu e."

Voi ce parere aveti, fratilor de asa ceva? E normal ce se intampla? E normala gandirea asta toxica a femeilor?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Crăciunul, 1 martie, 8 martie, 14 februarie, dragobetele, nu sunt decât niște născociri sinistre pentru a le gâdila orgoliul cretinilor.
Oricine serbează una dintre aceste sărbători inventate clar este cretin, indiferent dacă are țâțe sau nu. Oameni idioți care au nevoie să le spună calendarul când să se distreze și când să se simtă speciali.

Feminismul e alt căcat. Este argumentul suprem al oricărei dobitoace ce nu-ți poate demonstra logic că nu-i așa cum ai zis tu. I-ai zis că-i proastă? Ești misogin. I-ai zis că-i grasă? Ești misogin. I-ai zis că pute a transpirație sau că are un parfum de căcat? Misogin!
Când cineva îndreaptă o observație negativă în direcția ei, proasta îi va pune în 1, 5 secunde eticheta de misogin. Fără să se întrebe dacă-i proastă, grasă și chiar pute a transpirație. Orice jignire pe care o primește, în mintea cretinei este doar din cauză că-i femeie și nu pentru că ea chair ar avea defectul ăla.

19 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Sunt fată şi sper că nu o să ignori răspunsul meu pentru ceea ce sunt.
Uite, îţi dau dreptate pentru unele lucruri. Dar, nu toate sunt aşa. Există şi femei care apreciază cu adevărat un bărbat. Bărbaţii ştiu să dăruiască din inimă şi asta îi face speciali.Voi, bărbaţii, ne faceţi să ne simţim atât de importante când ne oferiţi dragostea şi atenţia voastră. Nici nu trebuie zile dedicate bărbaţilor ca să ne demonstraţi cât de minunaţi sunteţi.
Astea care se plâng că nu au drepturi egale ca ale bărbaţilor sunt nişte inculte. Nu mai sunt vremurile când femeia era tratată ca pe o servitoare care trebuia să stea acasă şi să facă copii sau era vândută prin bordeluri. Se pot angaja în ce domeniu doresc şi se pot căsători cu cine doresc.
Multe dintre ele practică cea mai veche meserie din lume, dar nu pentru că sunt obligate ci din voia lor. Astea sunt primele care spun că sunt discriminate.
Mi se pare o prostie chestia asta cu feministele.

| RAY a răspuns:

Si mie mi se spune ca sunt misogin ca numai cred in vorbele femeilor de parca as crede in vorbe in general in fine, si mie mi scarba cand vad femei care se vand de parca ai merge la wc public dai banii si faci sex si gata ca tot e aia
pentru orice femeie dependenta, inteligenta tot respectul
acuma referitor la intrebarea ta
cand iubesti o femeie cu adevarat o iubesti clipa de clipa mereu nu doar in zilele alea, de fapt ambii trebuie sa se iubeasca resiproc mereu
egalitatea numai trebuie discuata in secolu 21
la tv e ceea ce vor barbati fotomodele fara creier, daca ar fi fete cu creier e nu sar mai uita multa, totul e pentru audienta
hai sasi spun ceva masculi sunt o EROARE a naturi sa stii stiintific, femeile dau viata ceea ce e un miracol, barbati nu pot asa ceva deci nu poti spune ca nu e important, o femeie poate da nastere unui copil are nevoie de un spermatioz atat barbatul cu 400 de milioane de spermatozi nu poate

| KamaSutra a răspuns:

Hmm,ai dreptate si nu prea.
Barbatii si femeile ar trebui tratati cu egalitate,insa in trecut nu prea se intampla asta. In fine,atunci femeia nu era decat o povara,iar acum ca e ridicata in slavi tot nu e bine.
Ar trebui sa aiba aceleasi drepturi si sa nu mai fie facute discriminari.
Ai dreptate, si barbatul are rolul sau,iar cei doi ar trebui sa se completeze,sa fie ca un TOT.
Sincer sa-ti spun si pe mine ma cam enerveaza toate chestiile cu ce trebuie sa.i iei unei femei si bla bla bla(si sunt fata),dar na,ce vrei?! Noi suntem mai complicate la capitolul cadouri.
Si sarbatorile,astea nu.s decat ca sa cheltui bani. Sf. Valentin-cea mai mare tampenie inventata vreodata...
Anyway,nu stiu daca ai inteles ideea, dar ai partiala-dreptate, dar ai o bila alba pentru sinceritate si mai ales, amuzament. Doamne, banca de spermarolling on the floor

| AirănMeidăn a răspuns:

in regula, inteleg ce spui. dar nu vad de ce te frustreaza asta atat de mult. pur si simplu ignora lucrurile de genul daca te enerveaza atat de mult
si eu sunt fata si pot sa spun ca majoritatea feministelor ma calca pe nervi, dar nu imi bat capul atat cu asta

| Coquineagra explică (pentru AirănMeidăn):

e o mare prostie sa spui despre cineva ca e un frustrat din cauza ca uraste si ca il agita prostia.

sunt oameni si oameni, oameni care tac si nu au nicio parere despre nimic si oameni care isi bat capul (poate prea mult, dar nu e nimic rau in asta) si care comenteaza de absolut tot ce li se pare preposterous.

ok, nu-ti bati tu capul, lasa-i pe altii sa o faca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ceva ce o să te enerveze la culme:
http://gandeste.org/general/cat-ne-a-costat-feminismul-in-2014/48624
În orice caz, nu cred că trebuie să generalizăm.Doar pentru că nu ai cunoscut o femeie care gândește ca tine asta nu înseamnă că nu există.;)

| Coquineagra explică (pentru anonim_4396):

Ok, o sa vad articolul.
nu am generalizat, stiu ca pare ca fac asta, urasc generalizarile, vin de obicei din partea prostilor si mediocrilor, doar ca...sunt prea multe fiintele astea, doar ca sa le enumerezi sau sa le spui pe nume, gen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce am impresia ca ai scris la misto. habar nu am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super discurs. Ti-as face statuie. ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile poate chiar au nevoie de atata recunostinta bolnava wordwide ca sa se simta femei.hee hee

Barbatilor nu le trebuie asa ceva ca sa se simta barbati.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acesta, raspunde-mi la intrebare in pm ca nu ma duc cu sorcova la amanta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu cam am impresia c-ar fi scris cam la şto thinking Mai îi şi contul' proaspăt.

| Coquineagra explică (pentru anonim_4396):

M-ati prins.
not!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Coquineagra):

Ai greturi? Te simti balonata?! Ajungi greeeu-u-u-u (infinit de greu) la baie? Simti ca te scapa pan' acolo? Nu avem solutii pentru problema ta!

AAaa. stai, asta nu era pentru aisha...
'mi aduchi amiente de c n v :-? Nu esti la prima vizita pe tepeu, si nici la prima abatere de acest gen, si tare mi-i ca atunci cand iesi de-aici iesi pe cautiune, dar'a lansand asta, ca oricum nu conteaza.

*mesaj intelijhent-t-t-t-t-t-t-t*

Mda, cat despre postul tau, neinteresant, pentru mine cel putin.
Da-i drumul si uraste-n voie, ii dreptul tau si al fiecaruia sa urasca si spurce (macar in gandul sau, daca altfel nu) pe cine vrea sufletu' lui.
Poti sa crapi de ura, nu-ti interzice nimeni, da' hai totusi ia melodia asta din partea mea, uite:

https://www.youtube.com/watch?v=AWiccrTB4LM

,,Anyway you want to, anyway you've got to(...)";)).

deci omul asta are o voce :x...doamne, doamne, doamne.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ipocrită mică, am zis pe scurt aceleași chestii ca Wooden, fără să par unul nervos sau frustrat. El primește Fol + Int, iar eu Nefe și Ero. Păi știi ce îți trebuie ție dragă?
https://www.youtube.com/watch?v=ceIaBndleb8

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Noroc la a avea una a ta.
happy

| Coquineagra explică (pentru anonim_4396):

Ce balmajeala retarda si perspicaca de cuvinte...sa fie la tine acolo pe pustiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Coquineagra):

Merci mercihee hee.

| anonimusanonimi a răspuns:

Vai, in sfarsit a spus cineva asta! laughing Imi place cum gandesti! Nici eu nu pot sa suport feministele astea. Adica, mi se pare ok ideea: "fericirea nu consta doar in relatia cu un barbat, am teluri mai mari de atat", dar de aici pana la a te considera superioara barbatului... Este clar ca suntem diferiti, dar tocmai de aceea avem nevoie unii de altii. Exact ce ai spus despre banca de sperma! laughing