| Pantera2010 a întrebat:

Nu prea am ce sa va intreb da hai sa pun o intrebare...cand se tine postul de 40 de zile de exemplu cum e postu Craciunului acum nu-i pacat sa faci sex? deci eu asta intreb numa asa nu tin post si nu is inca maritata sa fac sex numa vreau si eu sa stiu parerea voastra...mersi

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu consider ca nu e pacat sa faci sex inainte de casatorie daca iubesti cu adevarat cealalta persoana.

| Bacemi a răspuns:

Mea cupla baby. Ai dreptate. Faci dragoste.

| smaranta a răspuns:

Daca-i post e la toate, ori il tii ori nu.

| andytza a răspuns:

E ca si in povestea aia in care 2 copii numarau o bila. Postul de 40 de zile se tine inainte de Craciun si a inceput in 15 noiembrie si se incheie in 24 decembrie.Amu poti sa faci sex fara sa fi casatorita ca doar nu-i pacat happy

| baby_6538 a răspuns:

Biserica spune ca e pacat sa faci sex daca nu esti casatorita religios, iar daca esti e pacat sa iti refuzi sotul pentru ca v-ati unit in fata Domnului...

@bacemi - eu consider ca daca iubesti cu adevarat cealalta persoana nu faci sex, faci dragoste laughing