| anonim_4396 a întrebat:

Oare noi vrem sa murim? Asa ne-am programat?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FaraNumePls a răspuns:

Eu unul nu vreau sa mor dar peste 60-70 de ani toți vrem sa murim.

| anonim_4396 explică (pentru FaraNumePls):

Corpul tau vrea
De aceea se autodistruge dupa 30 de ani

| FaraNumePls a răspuns (pentru anonim_4396):

Da... dar la un moment dat nu îți mai este frică de,, moarte", la o anumită vârstă o dorești

| gemeni6226 a răspuns (pentru FaraNumePls):

Chiar daca nu la 60-70 dar e clar ca mai mult de 90-100 de ani nimeni nu vrea sa traiasca.Omul se oboseste imbatrineste, apar diverse boli care te chinuie si la un moment dat simti ca destul a fost si vrei sa treci la odihna vesnica.Altceva ar fi de am fi mereu tineri, veseli si sanatosi.Si am avea parte de o viata de vis.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Chiar ar fi un lucru destul de misto sa aratam de 20-30 de ani si sa ramanem mereu tineri, dar trebuie sa facem loc unei noi generatii

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,pentru ca Pamintul e neincapator dar Universul e nelimitat. Daca Pamintul ar fi nelimitat ca Universul nu ar mai fi problema ca nu incap generatiile unul linga altul.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Poate peste 500-1000 de ani o sa calatorim pe diverse planete, si poate o sa inventam ceva sa ramanem tineri

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot ce e posibilhappy.