| razadeluna a întrebat:

Pana la ce varsta ati mers cu parintii de mana, pe strada?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Nu trebuie să-ți fie rușine cu părinții tăi!
Pa, pa.

| umbramilenium a răspuns (pentru Legiuitoarea):

N-a spus nimeni nimic despre ruşine, doar că arată o anumită independenţă care provine de la o vârstă şi în special în rândul băieţilor a ieşi cu părinţii e un fapt ce li se pare că le lezează din atuul lor de adulţi independeţi în devenire.

| Musique a răspuns:

Țin minte că eram cu tatc și voiam să traversăm strada, iar zonă nu era nici o trecere.M-a luat de mână și mi-a zis "acuma, hai!"
Aveam 15 ani atunci... aia a fost ultima dată când m-a ținut un părinte de mână.
Baftă!

| Pricked a răspuns:

Pe mine mă ţin mami şi tati de mână şi acum, la 17 ani, blushing.

| Sociopat a răspuns:

7 ani.Ai mei n-au crescut un muc batut in cap asa ca stiam regulile de circulatie pentru pietoni si le respectam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff, nu mai stiu. Acum am 16 ani si avand in vedere ca nu imi maia duc aminte eu zic ca au trecut macar vreo 5-6 ani. Chiar nu mai stiu.
Asta in cazul parintilor, ca sora-mea ma mai i-a si acum de manalaughing

| PerfectLife a răspuns:

Pana pe la 10 ani.

| BlackOpal a răspuns:

Pana pe la 4-5 ani. Mama nu mă lasa sa o tin de mana pe strada.