| anonim_4396 a întrebat:

Până la urmă cine-s eu mă ca să le dau proştilor să copieze la teste/teze? Cică la unu şi la una că mă ia la bătaie dacă nu le dau să copieze. Jur că nu mai pot. sad N-am parte de linişte sufletească. Sunt retrasă, nu bârfesc, nu mă iau la bătaie cu nimeni, îmi respect familia, dar plâng în fiecare zi că-s un copil refuzat de lume, înjurat şi batjocorit. Unii din clasă profită de mine. Uneori îmi vine să mă sinucid şi mă gândesc numai la moarte, sânge, tot ce e urât pe lumea asta, mă tai şi pe mână cu ce nimeresc prin casă crying Vreau să am pace sufletească măcar o zi. sad Sunt fată.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Spune-le parintilor despre problemele tale si cere-le sa te multe la alta scoala.Crede-ma ca si eu am trecut prin asta si daca copiii aia sunt batuti in cap si plini de fite si tupeu nu o sa-i schimbe nimeni.Nu te mai consuma degeaba, pune punct...ori iti schimbi tu atitudinea ori pleci!

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Bondarel99):

Deja m-am mutat la alta scoala anul asta in februarie.

| Dariusuu a răspuns:

Mută-te la altă școală și începi de la 0. Trebuie să înveți să spui NU, alți ar da orice ca să trăiască măcar o zi, și tu te gândești la sinucidere.

Orice început are și un sfârșit (inclusiv răul ).

Să ai grijă de tine.

| DarkBlood32 a răspuns:

Nici n-am prieteni. Mă gândesc câteodată cât de bine ar fi fost dacă mama mă avorta.

| ѕмιℓєє a răspuns:

Păi, aşa este acum... Cine e bun, e luat de prost.
Cât despre acei copii, nu au nici un drept să te ia la bătaie, nu eşti obligată să le dai să copieze.
Încearcă să îţi găseşti 2-3 prietene, nu mai fi aşa retrasă şi nu mai fi naivă, nu îi lăsa pe toţi să te şantajeze.

Încearcă să vorbeşti cu părinţii tăi şi nu încerca să fii ca ceilalţi copii, ei te batjocoresc pentru că nu faci ceea ce vor ei să faci, că nu faci parte din anturajul lor, că eşti la locul tău, cât despre înjurat, spune-le părinţilor sau cuiva care este responsabil cu clasa voastră.

O seară frumoasă, şi nu te mai gândii la asemenea lucruri doar din cauza unor copii needucaţi happy.