| JikkiFX a întrebat:

Efectiv nu mai suport. Nu mai suport sa fiu batjocurit, injurat, batut.
In primul rand părinții chiar nu ma suporta, de ce? Pentru ca sunt o "dezamăgire" pentru ei. Am note de la 7 in sus la o scoala grea dar ei vor 9, 10 întruna.
Calculator nu am, telefon, acest telefon care imi e alaturi stransi din banii mei (Samsung S5) Afara deloc, in weekend eu stau in casa, imi scriu decat ca de ce nu? Prietenii mei care ii am, sunt falsi si nu te ajuta deloc. Sunt invidiosi unul pe altul dar totbse inteleg iar eu nu as profita dupa ei. Vreau o persoana mai speciala care ma intelege perfect. Cu partea religioasa, cam urat dupa voi, sunt ateu, D-zeu nu m-a ajutat cu nimic nici cand aveam nevoie.
Am ajuns sa plang seara, sa citesc articole despre sinucidere si asta vreau sa fac. Sa ma sinucid!

Visul meu e sa ajung fotograf, un mare fotograf dar nu stiu cum as putea ajunge acolo.

Vreau o viata normala

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ai 13-14 ani,ai toata viata inainte frate,distreaza-te, mai uita si de scoala si de parinti macar o zi pe saptamana sa te poti bucura si tu, sa te duci cu baieti la biliard, sa vorbiti despre diverse, nu e bine ce se intampla cu tine.
Prietenii pe care ii ai ar putea sa te lase daca tu nu te distrezi cu ei si le zici ca trebuie' sa stai sa inveti si ca nu poti iesi cu ei, peste 2 ani vei fi la liceu, o sa fi in alt colectiv cu tipi pe care nu i-ai vazut in viata ta, atunci cum o sa fie? o sa fie mai rau daca continui asa, impune-te in fata parintilor iar daca o sa devina violenti apeleaza la protectia copilului.
Viata pe care o duci acum o sa te faca un antisocial si asta nu e bine iar lumea isi va face o impresie gresita despre tine, eu asta cred, am mai vazut pe TPU tipi cam de varsta ta cu aceleasi probleme(am cont de 2 ani si stiu ce zic).

4 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Cati ani ai? esti la liceu sau la facultate?

| JikkiFX explică (pentru Doarunaltutilizator):

Scoala, a 7-a

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru JikkiFX):

Ai 13-14 ani,ai toata viata inainte frate,distreaza-te, mai uita si de scoala si de parinti macar o zi pe saptamana sa te poti bucura si tu, sa te duci cu baieti la biliard, sa vorbiti despre diverse, nu e bine ce se intampla cu tine.
Prietenii pe care ii ai ar putea sa te lase daca tu nu te distrezi cu ei si le zici ca trebuie' sa stai sa inveti si ca nu poti iesi cu ei, peste 2 ani vei fi la liceu, o sa fi in alt colectiv cu tipi pe care nu i-ai vazut in viata ta, atunci cum o sa fie? o sa fie mai rau daca continui asa, impune-te in fata parintilor iar daca o sa devina violenti apeleaza la protectia copilului.
Viata pe care o duci acum o sa te faca un antisocial si asta nu e bine iar lumea isi va face o impresie gresita despre tine, eu asta cred, am mai vazut pe TPU tipi cam de varsta ta cu aceleasi probleme(am cont de 2 ani si stiu ce zic).

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Elide a răspuns:

Dragul meu cei din urmă vor fi cei dintâi stai sa ajungi in a12a si nu te va mai bate nici dracu