| Ariana54 a întrebat:

Pe 1 mai va fi ziua mea si m-am gandit ca o voi face acasa la mine.Imi dati va rog niste idei de jocuri,muzica,mancaruri.
Nu stiu ce sa fac, dar vreau sa fie cat mai ieftin.

Răspuns Câştigător
| AnneSiAtat a răspuns:

Salut wave.
decorează casa cu diverse lucruri mici și colorate, care să te facă să vrei să intri la petrecere: confetti, baloane, și chiar poți încerca să "sacrifici" câțiva fulgi dintr-o pernă și să-i împrăștii pe jos, asta însemnând că mai pe seară va fi o bătaie cu perne pe cinste.
apoi, ca mâncare, cred că invitații tăi ar prefera ceva mic și sățios. fă o pizza(sau comandă una) și un aperitiv. presupun că de desert te vei ocupa cu siguranță, că doar nu o să lipsească TORTUL.
sunt niște chestii simple, dar sunt ieftine și o dată ce știi ce să pui în ele, sunt delicioase, așa simple cum sunt. consultă-te cu mama ta și cu siguranță îți va da o mână de ajutor.
Jocuri...nu cred că o să vă ardă de jocuri. o dată ce ajungeți acolo și pornești muzica, toți or să vrea să danseze și să se distreze. dar, după ce li s-a terminat bateria, poți face ceva simplu, direct din pat. o idee bună ar fi farsele la telefon.
Fii veselă și încearcă să-i distrezi. nu va fi cine știe ce petrecere pompoasă, dar dacă vă distrați și râdeți pe săturate, o s-o țineți minte.
Baftă!

| Ariana54 explică (pentru AnneSiAtat):

Cred ca exact cum ai spus tu o sa fac.

6 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Încearcă să fii tu, fă ce le place prietenilor tăi, de fapt, totul depinde de vârsta ta. =) La mâncare, eu sincer prefer clasica '' pizza ''. s: Jocuri, aţi putea juca '' sticluta '', când se săruta un băiat cu o fată, sau faceţi karaoke. Muzică, eu prefer cea pop, dar la o zi de naştere e mai potrivita cea '' house ''. Totul e destul de ieftin, dar ţi-am zis, depinde de vârsta ta, şi limitele care ţi se impun de părinţi.
Sănătate!

| ValentinnaV a răspuns:

Pune in camera ta multe perne si pernute pe jos pregateste popcorn si suc si clar filme..filme horror.vor prinde bine..muzica..deliric..doc..parazitii..nane..smiley (melodiile lui vechi..veti rade mult). poti pune si manele daca vreti sa radeti si sa va distrati..jocuri..adevar si provocare. faci sau nu..sunt videoclipuri pe net cu 10lucruri..sunt super amuzante. poti sa le pui atunci si sa le imitati..mancaruri..nu exagera..prajituri..poti face un gratar.iar daca vrei sa iti faci ziua in aer liber alege doar niste sucuri un gratar.un fel de picnic. Sper ca te-am ajutat :* Ma anunti daca mai vrei niste idei happy

| Mihaila_Rafaella_1975 a răspuns:

Invita-ti toti prietenii la o petrecere ziua... unde se va servi pizza si suc( pepsi si sprite...:-X)
Muzica poate fi aleasa de prietenii tai...jocuri..nu prea stiu ce sa zis...depinde de varsta!
Seara cand se termina petrecerea...pot ramane doar fetele si sa faceti petrecere in pijamale. Acolo nu vor trebui sa lipseasca filmele de groaza, popcornul si niste perne pufoase(pentru o bataie buna)!
Eu ti.am dat o mica idee...tu o poti contura dupa posibilitatile tale, dar si dupa preferintele prietenilor si ale tale:-)
Funda?