| Calinizvoru a întrebat:

Poate o imagine din mintea unui om numita pamant sa nu aibe creator? Imaginatiile din mintea omului cum e pamantul,cerul, apa pot fi lipsite de creator? Cine e creatorul acelor imaginatii din mintea omului?

2 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Memoria, pai sa vedem, creierul tau inregistreaza ce vede, si sub forma unui aglorimt matematic recreaza aceleasi imagini precum un puzzle.

| Steregoi a răspuns:

Omul isi imagineaza lucruri in functie de ce a vazut in natura si face diferite asocieri. Lucrurile vazute in natura sunt repere de plecare si referintele pe care se bazeaza imaginatiile omului. Si ce a vazut in natura e creat de Dumnezeu. Deci imaginatiile omului nu sunt doar ale omului. Dumnezeu a creat lumea dupa chipul si asemanarea lui. Dumnezeu nu a fost creat de nimic si de nimeni.