| anonim_4396 a întrebat:

Este sanatos sa mananci zilnic cate un avocado?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi si de peste, ulei de masline extravirgin si alte fructe, legume nu doar avocado, nu ingrasa daca esti in echlibru caloric si eu consumam si slabeam, este cel mai bogat fruct cu grasimi bune, asta curata arterele de grasimi rele

| Drimmero a răspuns:

Nu stiu ce va place la avocado-ul ala, am zis sa incerc si eu o data, e untos asa, nefiind obisnuit cu asa ceva, am luat o gura si direct greata, dar cica e sanatos, toate chestiile astea prea naturale si scarboase sunt sanatoase.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Si eu la inceput mancam cam cu greata, dar dupa m-am obisnuit cu el.
Acuma pot sa mananc si avocado gol, si nu am nicio treaba. laughing
Cred ca oamenilor le place avocado si pentru ca e ceva nou. Nu cred ca gaseai avocado in supermarket in urma cu cativa ani. Cu totii ne-am plictisit de mere si portocale...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand e Lidl in Romania sunt si produsele exotice la mare cautare. Sincer, prefer mai degraba un mar, o portocala si altele mai de traditie decat altceva. E si vina mea, nu sunt deschis la alimente noi, mananc doar ce m-am invatat, daca incerc ceva nou mananc mai cu scarba asa.

| Celcestietot a răspuns:

Tu decizi asta pentru corpul tau.

| oglindasultanului a răspuns:

Parca da.

| Greeneyes2222 a răspuns:

Are multe grasimi, dar daca iti calculezi caloriile, presupun ca da