| andreeahello a întrebat:

Cu ce ajuta daca mananci cate o banana zilnic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de banana. Daca mananci banana calda nu iti tine de foame suficienta fata de banana rece, banana rece te constipa

| xerxes1 a răspuns:

Depinde cu ce au fost stropite.
https://ceicunoi.wordpress.com/......tificiala/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un aport mai mare de magneziu şi mai multe vitamine. Poţi încerca şi cu douăbig grin

| Andersen2k18 a răspuns:

Bananele sunt bune, ele contin mult potasiu si un continut ridicat de vitamine.S-a demonstrat stiintific ca, consumul bananelor diminueaza stresul datorita faptului ca ele contin o proteina numita triptofan care elimina stresul,

| alinadianaaa a răspuns:

Bananele au continut ridicat de fibre, vitamina C, B6 care ajuta la buna functionare a organismului.Nu trebuie exagerat cu consumul deorece sunt niste fructe care au un nivele crescut de zaharoza.

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Potasium ei

| MateiT a răspuns:

Daca mananci o banana zilnic atunci iti satisfaci pofta de banane total sau partial, in functie de cat de mult iti plac bananele. Daca nu iti plac bananele atunci a manca o banana pe zi duce la un sentiment neplacut deoarece tie nu iti plac bananele

| MateiT a răspuns:

Bananele bio sunt muult mai bune, si doar putin mai scumpe dar merita
Cumpara-le si pune-le in punga de hartie cu gura deschisa, intr0un loc intunecat si se coc imediat si sunt asa de bine