| Effy35 a întrebat:

Presupunând în mod absurd că dețin elixirul vieții, ce m-ați sfătui să fac, să dezvălui lumii acest mister ascuns de milenii sau să-l ascund cu moartea mea? Mă tem că, odată dezvăluit lumii, specia umană se va anihila în lupta pentru resurse. Vreau un răspuns sincer.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te teme.

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Presupun ca ne minti, elixirul vietii se afla in posesia lui Ion Iliescu rolling on the floor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi implicații majore. Îți dai seama cum ar arata o planetă cu 30miliarde de oameni? Apocalipsa.

| Effy35 explică (pentru suntserios):

Nici măcar nu vreau să-mi imaginez. Dar cred că, mai devreme sau mai târziu, acest elixir va fi descoperit și ar fi de preferat să îl prezint lumii.
Ce ai face tu în această situație?

| suntserios a răspuns (pentru Effy35):

Nu am avut niciodată dorința sa schimb lumea radical.

| Effy35 explică (pentru suntserios):

Să înțeleg că preferi să mori și să îngropi acest secret? ????

| suntserios a răspuns (pentru Effy35):

Dap

| J0B0MAT a răspuns:

Eu l-aș dezvălui celor apropiați pentru început, animalelor dacă merge și la animale și altor persoane care aș considera că merită, poate anonim, pe diverse grupuri, forumuri pe tema asta.
Nu l-aș ține ascuns, aș considera că e de datoria mea să îl fac cunoscut cât mai multor oameni.
Specia umană se anihilează dintotdeauna pentru resurse și așa va face mereu.Eu dacă aș face un lucru bun omenirii, nu va fi vina mea, ci a celorlalți care vor prea mult dacă oamenii ajung să se lupte again.Dar dacă e elixirul vieții mă gândesc că te poate face ceva gen nemuritor și nu prea ar mai avea pentru ce să se lupte, dar meh, oameni răi vor fi mereu, orice ai face.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si chiar daca ar fi asa, nu v-ati satura odata si-odata sa traiti? Adica cate lucruri noi poti face astfel incat sa zici "ce viata frumoasa". Poti zice asta la nesfarsit? Sa zicem ca doamne fereste ai un accident si iti pierzi 2 maini si un picior. Te mai bucuri de viata asa?

| minrest a răspuns (pentru Furnicuta000):

Furnicuta, ai timp sa inveti, azi intelegi ceva nou, maine altceva, asa ca ai ce face. Ars longa, vita brevis est. Daca iti pierzi membre, ti le face in laborator, pornind de la celule ale tale, iar sistemul imunitar le percepe ca fiind membrele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrea sa trăiesc veșnic și nici toată viața și mâine și azi de a-și muri din cauza naturală sa fiu călcat de o mașină nu mi-ar părea rău un gram dacă prind 30 sunt imortal.