| Arthur a întrebat:

Probă de echidistanţă politică rusească :
" Intr-un articol intitulat "Dilema lui Basescu", radioul guvernamental rus Vocea Rusiei scrie ca "USL a actionat intr-un mod perseverent si a renuntat la atitudini defetiste, iar Curtea Constitutionala a actionat intr-un mod deosebit de intelept", referindu-se la actiunile legate de contestarea referendumului. In urma cu 3 zile, tot Vocea Rusiei scria ca "echipa de la USL mai are sanse reale sa-l demita pe Traian Basescu, dar pentru a reusi trebuie sa actioneze in forta si sa renunte la comportamentul defetist". "

Serghei Utkin mai spune ca Traian Basescu "starneste binecunoscuta iritare a Moscovei" si ca "nu se poate discuta despre un nou dialog cu Rusia" pe tema Transnistriei cu acesta.

Iar recent : "Vocea Rusiei respectă principiul obiectivităţii în disputele politice şi prezintă întotdeauna opiniile tuturor părţilor implicate în dispute politice. Postul beneficiază de independenţă editorială şi are permanent o abordare echidistantă", subliniază Bistriţki. "

După voi cam cât de echidistant este acest post în disputa politică actuală? Putem spune că se amestecă în problemele interne ale României?

Răspuns Câştigător
| teotaur a răspuns:

Da, istoria se repeta, pentru ca nimeni nu o invata laughing