| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Am o problemă gravă. De ceva timp, am citit niște articole pe net, care mi-au deschis mintea, să zicem. Nu știu ce să fac, dar m-au mișcat foarte tare. De când eram mic (am 16 ani) am știu că cineva mă pândește din umbră. Dar niciodată n-am știu cine. Apoi, acum 2 luni, un articol despre guvernele secrete mi-a răspuns întrebării. Am încercat să combat spionajul prin deconectarea tuturor microfoanelor și a celor 2 camere web pe care le dețin ca să nu mă poată asculta. Dar telefonul mobil, n-am prea știut ce să fac cu el, așa că am decis să nu-l mai folosesc decât în situații excepționale (ca să nu mă poată urmării prin GPS).
Faza nașpa e că acum 1 săptămână, am intrat pe deep web de curiozitate și în ziua următoare, când veneam de la școală, era un agent în costum care m-a speriat. Știu sigur că l-a trimis CIA-ul sau Illuminati să mă urmărească că am intrat pe internetul interzis. Acum mor de frică, că am văzut în X - Files că ăstia din umbră au ceva parabolice cu care se aude ce spui și cu geamurile închise și plus că cică există ceva combatanți astrali care mă spionează din afara corpului. Au făcut li KBG-ul în anii '60 experimente de astea.
Partea cea mai nasoală e că nimeni nu mă înțelege. Prietenii fac caterincă de mine, deși eu încerc să îi ajut. Le-am spus că Pokemon GO este făcut pentru ai controla, pentru ai dirija ca oile în zona X, ca ăștia din umbră să opereze pe la spatele proștilor. Nici părinții nu sunt prea OK. I-am tot rugat să nu mai țină curentul pornit în casă, ca să nu ne poată controla ăia cu microunde sau cum se numesc alea. Îmi țin majoriatea timpului o cască de aluminiu pe cap, ca să nu mă poată controla ăia, iar părinții mă tot ceartă că nu mă înțeleg. Vă rog, ce pot să fac. Tot timpul sunt tensionat, nici măcar nu mai am timp să învăț pentru bac și altele că mă urmăresc din umbră.
De asemenea, țin să menționez că acum 2 seri, am văzut pe la 3 noaptea o navă spațială (sau o dronă), nu știu exact, care a aterizat pe un bloc vecin. Am încercat să filmez, dar mi s-a descărcat camera. Mi-e frică să nu fie ceva avion de la agenturile străine care să mă spioneze sau ceva extratereștrii. Help me please!

20 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La un psihiatru BUN, ai incercat sa mergi?

| doctorandus a răspuns:

Lol, man. Pe mine mă urmăresc permanent Google, Samsung și Xiaomi. Ele știu ce puls am, când dorm, când mă trezesc, de câte ori respir pe minut în somn, nivelul oxigenului din sânge în somn, de câte ori tușesc, de câte ori strănut, cât timp sforăi, pot asculta tot ce se vorbește în casă, Google îmi știe parolele la toate website-urile, magazinele online și forumurile, etc. Și știam că va fi așa dinainte de a cumpăra dispozitivele și, da, am dat sute de Euro pe ele.

| syd a răspuns:

3/10 b8 try harder

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd):

Nu big grin, junk - din difuzoare

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Clous inaff. dar totusi, ce vezi asa fain la piesa aia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd):

Nimic special per total dar versurile alea mi-au placut de cand a aparut piesa

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nts nts, alea nu-s versuri. here have dis https://www.youtube.com/watch?v=ps8hUTJv7JI

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd):

O ba da, sunt speciale pentru mine laughing
E faina piesa, dar eu ii raman fidela acesteia : https://youtu.be/pLQGySUA2SQ
Asculti si steleverzi?

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar n-am despre ce vorbesti. nu e chiar genu meu de muzica, mai ascult si eu superficial. incercam doar sa ma bag in seama, m-ai prins

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd):

Ori n-am eu starea potrivita ca sa ascult albumul ala, ori nu-mi place - mi-am pierdut rabdarea la 13. laughing

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Is prea hardcore laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd):

Tu da, albumul ba. Ete ca stiu sa fac si complimente laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blablabla
Ai si 16 ani si 42 in acelasi timp, e de-a dreptul fascinant.

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau, dar sufar de persoanalitati multiple. Nu stiu sincer cate sute de varte si persoane diferite se ascund in propriul eu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru noisolpXekuNemertXe):

"Sunt un șarpe cu sute de feţe cusute de același cap - toate perverse, bolnave grav Dacă stai puţin in capul meu te lasă cu sechele " Te-ai facut cu un tatuaj sau un status pentru Facebook, nu trebuie sa-mi multumesti.

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Parazitii?

| TCosminn a răspuns (pentru noisolpXekuNemertXe):

Tampenii! Poti suporta maximum 3, 4 personalitati (cazuri rare). Tu ai sute. Eu vad sute de personalitati inglobate intr-o entitate de prostie acuta. In doua ore ai 3 varste. Iti place sa faci pe nevinovata si nu mai ai cu ce te juca acasa.

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru TCosminn):

Păcat că sunt băiat! laughing

| TCosminn a răspuns (pentru noisolpXekuNemertXe):

De unde stiu eu ca nu nu esti baiat ca personalitate multipla? Pe cand tu poti fi de fapt fata.