| EmilyPanda a întrebat:

Am fost la dentist pentru o problema si doctorul mi-a spus ca am nevoie de un aparat dentar.
Stiu ca suna putin ciudat dar eu am dintii foarte mici si nu stiu pe ce o sa fixeze brackets-urile.
Si as vrea sa stiu cum este sa ai un aparat dentar

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Destul de dureros si incomod la început, dar cu timpul te obișnuiești.

| PeFuga a răspuns:

Nu este nevoie sa ai dinti imensi pentru a lipi bracketii. Cu siguranta ortodontul se va descurca. Iar daca te complexeaza dintii din cauza ca sunt mici, ca idee, exista o interventie chirurgicala prin care se poate indeparta o parte din gingie, astfel incat o parte mai mare a dintelui sa fie expusa, facand mai estetic asa numitul "gummy smile".

| Fumiko a răspuns:

Bracket-urile sunt extra mici, parerea mea, e foarte fain sa ai un aparat dentar, la inceput poate o sa te doara putin dinti dar poti lua algolcamin si dispare tot, nu poti sa mananci lucruri tari, sa iti rozi unghiile pix etc o sa primesti o periuta speceala si ceara...Imi spui te rog cand ti l-ai pus, eu il am din 14 octombrie.