| Annnonim12 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu un orar pentru profilul de mate-info, unul de mate-info intensiv si unul de stiintel sociale. Si daca pueti sa-mi spuneti care este diferenta dintre normal si intensiv? Si inca o intrebare: ce se face mai exact la informatica si cat de grea este? Multumesc mult celor care s-au oboist sa raspunda!

Răspuns Câştigător
| Lyndsey a răspuns:

Buna. Fac parte din comisia scolii. Iti pot da un orar de mate-info normal si unul de stiinte sociale.
Diferenta consta intr-un numar mai mic, respectiv mai mare de ore de matematica si de informatica. Banuiesc ca te intereseaza clasa a 9-a.
Mate-info:
Ore-2 biologie, 4 matematica, 1 informatica, 3 fizica, 2 limba incepatoare, 1 dirigentie, 1 muzica/ desen, 1 istorie, 3 limba romana, 2 TIC, 1 educatie fizica, 1 geografie, 2 chimie, 1 logica, 3 LABORATOR, 1 limba engleza, 1 religie.
Stiinte sociale:
Ore-1 desen, 3 limba engleza, 2 istorie, 2 limba incepatoare, 2 matematica, 1 CDS, 1 muzica, 3 romana, 2 fizica, 1 biologie, 1 dirigentie, 2 geografie, 2 logica, 1 religie, 2 chimie, 2 TIC.

1 răspuns:
| Annnonim12 explică:

Si la biologie, chimie si fizica cam ce lectii faci si cat de grele sunt? (adica trebuie sa tocesti sau trebuie sa le intelegi?) Si mersi mult pentru rapsuns!