| Isabela96 a întrebat:

Ce parere aveti de romanul Ion?...ce va place si ce nu...o mica critica

2 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Mi-a plăcut doar jumatate din romanul Ion.
Cartea este împărţită în capitole, un capitol despre Ion, un capitol despre Familia învăţătorului Herdelea.
Capitolele despre Ion sunt destul deinteresante, pline de bătăi, violuri, beţii şi chestii care nu te plictisesc.
Capitolele despre familia Herdelea, sunt ultra plictisitoare şi fără strop de acţiune.

Deci da, romanul e frumos, dacă citeşti capitolele pe sărite.

| Dumnezău a răspuns (pentru Woodenpints91):

>> "Capitolele despre Ion sunt destul de interesante, pline de bătăi, violuri, beţii şi chestii care nu te plictisesc."

Date-n lula mea. laughing Toata cartea ar trebui sa para oricarui om sanatos un jeg din seria jegurilor tipic romanesti, asa de mult laudate.Nu inteleg de ce-ti place.