| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.
Ce parere aveti despre acele persoane care isi inseala iubitii sau iubitele cu altcineva? care credeti ca e motivul pentru care o fac mai concret?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ea sau el isi iubea cu adevarat partenerul si el/ea stia asta, si a facut acel gest, atunci a facut un gest fara pic de respect
Ar fi putut zice de la inceput ca nu se inteleg si dupa se duc la cibe vor. Dar nu intr-o relatie.
O fac din lipsa intelegerii si asa zisa "plictiseala" intr-o relatie. Sau pentru ca a facut o si celalalt. Dar asta in exceptii laughing
Evident nimeni nu ar trebui sa insele. Nu se face asa. Daca nu este iubire ar trebui sa se desparta si nu ar mai exista conceptul asta.

| Doarunaltutilizator explică (pentru DoarBogdan):

Ai dreptate Bogdan dar vezi eu asta nu inteleg de ce ea sau el nu se desparte mao bine de iubit sau iubita in loc sa o insele asa pe la spate de ce nu ii spune pur si simplu vreau sa ne despartim nu mai simt nimic pentru tine nu mai merge relatia?

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

Heh Bogdane, și eu credeam la fel până să aflu că prea multă dragoste te tâmpește. laughing)

| Doarunaltutilizator explică (pentru DoarBogdan):

Mi-a placut raspunsul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Musique):

Si eu care credeam ca abstinenta tampeste!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Stiu ce zici laughing
Sper ca mi-am revenitwinking

10 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu cred ca are cineva o parere pozitiva despre asa ceva.

Intervine monotonia, unii/unele au nevoie de o evadare, de ceva mai mare sau mai stramt laughing

| Drimmero a răspuns:

Se satura de partenerul respectiv si lipsa de incredere si lipsa de comunicare si de afectiune duce ca relatia respectiva sa se duca spre pierdere, este ceva firesc in ziua de azi.

| Florentina9210 a răspuns:

In afara faptului ca s-au saturat de respectivul partener, o mai pot face si din lasitate, din razbunare.
Sa le arate ca pot avea si pe altcineva. Mi se pare o mega prostie.
Sau o mai pot face si din cauza ca ei cred ( in mintea lor ) ca daca fac asta, acele persoane ii vor iubi mai mult.
De cele mai multe ori se lasa cu despartire si nu cu ''lins in palma''.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cauta ce nu au acasa, simplu. Nu respect asa ceva dar ii inteleg

| TheWomanCat a răspuns:

Deoarece la un moment dat ramane sentimentul de obisnuinta si ajung sa se plictiseasca unul de celalalt.In acea clipa iubitul sau iubita percepe un sentiment de atractie pentru alta persoana cand ajunge sa isi cladeasca o noua relatie bazata pe momentele de sustinere reciproca si bucurie.
내 의견!winking