| anonim_4396 a întrebat:

Baieti, voi ce parere aveti despre sarutul pe frunte? Va sarutati iubitele pe frunte? Daca da, de ce? Daca nu, de ce? happy
Fetelor, iubitii vostri va saruta pe frunte?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Este cel mai sincer și deosebit sărut. Mulți spun că este un gest bătrânesc, lipsit de iubire. Acum, dacă nu te lingi și nu lași semne pe gât de la mușcături sau supt înseamnă că nu vă iubiți, cea mai mare prostie.
Sărutul pe frunte o să rămână mereu cel mai deosebit sărut deoarece reprezintă protecția.

| EnvyU a răspuns:

Daca incepe sa te sarute numai pe frunte, probabil el este cu cativa ani mai mare ca tine si probabil nu te vede ca pe femeia lui. Dar nu e rau gest de afectiune, nu mai despica spicul in 50.

| Prezidentul a răspuns:

Ca sa vad daca intreaba pe TPU de ce am sarutat-o.

| StephanieS a răspuns (pentru Prezidentul):

Si raspunsul tau la intrebarea mea este? laughing

| neutrino a răspuns:

Si sarutul pe frunte are rolul si importanta lui, dar, la inceput, pana ajungem la gura, este mai usor sa sarutam fata, pe frunte! Dar si in timpul unei relatii, sunt momente cand acest sarut pe frunte are importanta lui!

| Kettolix a răspuns:

Paaaai... Sa nu radeti, pe mine aproape toti baietii de la rampe ma pupa pe frunte ca-s mezina skateboarding-ului din caverne... Si suntem doar 3 fete, eu (boboc din septembrie) o fata din ultimul an si una de pe a 11-a. laughing Deci este pur si simplu un semn de afectiune intre frati, prieteni, pe mine ma calmeaza cand vreau sa rup gatul cuiva :3 Desi mi se pare so kawaii cand un baiat o pupa pe frunte pe iubita lui. Ma induioseaza. Si pentru mine e ceva.

| Scarpinici a răspuns:

Sărutul pe frunte e special nu doar pentru ca se situează fix pe limita dintre amiciție și iubire, ci mai ales pentru că vine din suflet și e necondiționat. Dacă îți săruți iubita pe frunte asta demonstrează că vrei sa o protejezi, nu să îi arăți afecțiune pentru că altfel ai săruta-o direct pe buze. Dacă fata respectivă nu îți e iubita, atunci sărutul pe frunte capătă forma de dovadă a unei prietenii sincere, adevărate în cel mai de bază sens al cuvântului.
În concluzie, e un gest unic, pe cale de dispariție (pentru că majoritatea băieților urmăresc să fie cu o fată din hormoni, nu din neuroni sau inimă) și care merită apreciat. Dacă ai primit un sărut pe frunte, respect băiatului/fetei care a făcut asta. happy