| cuticaadrian2 a întrebat:

Salut
Cum pot comanda ceva prin posta fara sa afle ai mei?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In loc de adresa ta spui celui care iti trimite pachetul sa il trimita ca si POST RESTANT si dai adresa si numarul oficiului postal de la care vrei sa il ridici

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La Post Restant.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Comanzi POST RESTANT. Coletul vine la posta si nu primesti nicio notificare acasa. Trebuie doar sa verifici cand ajunge pachetul

| cuticaadrian2 explică (pentru suntserios):

Si cum fac sa-l comand prin post restant? Vorbesc cu baiatu care trebuie sa-mi trimita coletul?

| suntserios a răspuns (pentru cuticaadrian2):

In loc de adresa ta spui celui care iti trimite pachetul sa il trimita ca si POST RESTANT si dai adresa si numarul oficiului postal de la care vrei sa il ridici

| Lawliet14 a răspuns:

Trebuie neaparat prin posta? Cel mai simplu ar fi prin curier.

| Brieezer a răspuns:

Comanda pe numele tau. Din cate stiu eu, coletul nu vine acasa, trebuie sa te duci la posta tu sa-l iei.

| UrsuletulDePlush a răspuns:

Pai roaga-te de un prieten sa ti-le comande sau de bunici

| cuticaadrian2 explică (pentru UrsuletulDePlush):

Am incercat, dar nu vrea niciunul...
M-am gandit sa comand pe o adresa unde nu sta nimeni, apoi sa iau avizul si sa ma duc la posta

| RiciBambilici a răspuns:

Comanda la un prieten happy