| rob1606 a întrebat:

E o fata de care îmi place foarte mult.Ea este cu vreo 30 cm mai scunda decât mine.Asta este o problemă? În plus noi nici nu prea vorbim unul cu altul mai ales ca sunt mai timid...Ce as putea sa fac? Funda...

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Salut, huh"oftand" vechea si nemuritoarea problema a tuturor, timiditatea hmm.
OK! Pai nu conteaza inaltimea sau orice alt aspect in ochii tai acea persoana capata o importanta nemasurabila, inexplicabila pentru altii, si faza cu vorbitul, intra in discutie legandu-te de orice, uitate in jur fi atent la ce face, ce muzica asculta sau urmareste-o atent incat sa vezi ce hobby-uri are si ca atare pornesti de acolo discutia, iar ca sa vezi daca te place, presupun ca realizezi si tu atunci ca doar na, simtul observatiei o fi si el existent la tine, si faza cu urmaritul, nu ma refer la stalking sau prea exagerat dar uitate atent la lucrurile ce o fac sa zambeasca.
Pe scurt fa-ti curaj intra intr-o discutie cu ea, mentine contactul vizual si fi tu insuti asta e cel mai important, restul vine de la sine.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, păi dacă e m ai scundă, urcă o pe tocuri.

| Wøodenpints a răspuns:

E chiar o chestie bună în asta.
Poți sa-i spui "pisi, nu-i nevoie să te pui tu în genunchi, mă ridic eu puțin pe vârfuri".