| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Imi puteti raspunde la urmatoarele intrebari?:
1.Se intampla ceva daca nu plătesc la timp factura telefonica?
2.Îmi poate plăti altcineva factura telefonica sau chiar eu la un centru de telefonie sau pe aplicație?
3.Chiar dacă nu este la timp plătită factura respectiva telefonica se poate plăti de către mine sau alte persoane?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. ti se inchide abonamentul
2. logic ca iti poate plati altcineva factura
3. ai pus aceeasi intrebare ca la 2?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu este la fel intrebarea de la 3 cu intrebarea de la 2, dar îți mulțumesc pentru răspunshappy

| Dismally a răspuns:

1. Depinde cat intarzii, e posibil sa iti intrerupa abonamentul
2. Da, iti poate plati oricine factura
3. Da

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Ma gândesc ca probabil am restanta pe luna aceea și nu mi se închide neapărat abonamentul big grin

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu ti-l inchide imediat, prima data vor fi penalizari si pe urma daca tot nu platesti, trebuie sa scrie si pe contract undeva care este perioada, poate fi 2 - 3 luni, depinde happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Dacă te ajută cu ceva mama niciodată nu plătește la timp factura și avem mereu credit. Fiind pe abonament. Acum nu știu cum este pe cartelă. happy

Dar nu mai scrie întrebările sub această formă laughing ăsta este stilul meu de a scrie întrebări laughing or să creadă TPU-așii ăștia că suntem una și aceeași persoană laughing și iar or să înceapă cu teorii și conspirații. rolling on the floor))

2. Știu că mai nou se poate plăti și online prin aplicația brandului de care telefonie aparții happy dar probabil ca altcineva să-ți plătească ar trebui să aibă acces la contul tău și tot, dar cel mai simplu cu factura scoasă plătești la orice magazin mai nou, în orice parte a țării ai fi. Mama până să aibă aplicația, plătea la magazin cu factura după ea. happy

3. Factura telefonică se poate plăti și după data scadentă, iar după ce a trecut și aceasta și au tot trecut alte date scadente, vor începe să bage mici penalități dacă nici atunci nu va fi plătită, se vor tot aduna penalitățile și oricum o dată și o dată tot o vei plăti dar cu o sumă mai mare. Dacă totuși trece mult timp pot veni și cu recuperatori pe acasă, dar oricum bănuiesc că îți vor și întrerupe serviciul dacă tu totuși nu ai de gând să plătești multe luni sau un an, deci dacă-ți oprește serviciul tot nu văd rostul recuperatorilor dar mna, așa am auzit și eu. happy