| alexandrunaj a întrebat:

In aceasta vacanta am venit de la facultate (Bucuresti) in orasul meu Targoviste. Mergand pe strada am auzit 2 tipi vorbind despre prostituate, ca un peste le tine sechestrate in zona Priseaca. Chiar nu mai inteleg aceasta retea, din cate stiam eu (de la TV, filme, carti,internet etc) prostituatele sunt racolate de pesti care sunt un fel de "impresari" adica ei gasesc clienti, ei stabilesc tarife,ei le dau mancare, ei se asigura ca nu cumva un client sa ii omoare produsul, ei se asigura sa nu fuga etc. Dar din cate am auzit nici ele nu se ingramadesc sa fuga din mai multe cauze :nu au casa sau rude (daca scapa nu o sa aiba unde dormi), nu sunt capabile de nimic altceva in afara de prostitutie (nu isi pot gasi de munca), nu au nici un ban (daca scapa o sa moara de foame si de frig in ghena unui bloc). Desigur stiu ca exista si cazul rapirilor prin care tanara e fortata, dar pe bune... Nu cred ca aceste rapiri sunt foarte frecvente in Targoviste avand in vedere ca e un oras mic.Voi ce stiti in legatura pe Priseaca in acest domeniu, prostituatele de acolo sunt fortate? Raspunsuri fie aici fie in privat.

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Si chiar daca ar fi fortate... ce ai putea face tu, un singur om?

Cel mai bine ar fi sa nu te bagi. Nu merita riscul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu despre faptul că le ține sechestrate, dar le-am văzut când treceam cu autobuzul prin Priseaca :}}
Nu cred că ar fi bine să te bagi, să riști...pentru asta.

| MeForeverAlone a răspuns:

Fii atent. Prostituatele se găsesc pe toate drumurile. Târgoviște, Buzău, Călărași, Ploiești, nu contează. Nici la mine în oraș nu se întâmplă astfe de lucruri, dar sunt fete care au plecat de capul lor în țări străine ca să se prostitueze. E posibil să fie răpite, de ce nu? Poate s-au dus cu capul înainte de curiozitate și apoi au vrut să plece dar nu le-a mai lăsat el. Crezi că un pește ar lăsa să plece niște fete care îi aduc o groază de bani? Nu. Poate vrea să le ducă în vreo țară străină și să le drogheze. Că drogate nu mai pleacă de lângă el. Nu știu dacă cunoști vorba aia,, Aia acolo unde e lumina soarelui, este și umbră". În cele mai frumoase și sigure orașe ale lumii există străzi lăturalnice și întunecate pline de hoți, drogați și prostituate.
Și încă un lucru. Acei oameni pe care i-ai auzit poate nu vorbeau serios, poate doar auziseră și ei un zvon. Poți să știi?

| MadRabbiT a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Zvon sau nu, mintea omului este bogata si bolnava. Oricum dupa atatea cazuri cu plecari in strainatate pe cine stie ce promisiune si ajungand ca prostituate, fetele cucuiete tot se duc, parca le mananca sub coada. Si da sunt si unele o fac din propria initiativa pentru bani sau poate pentru a prinde " pestisorul de aur", sunt unele care chiar dau de pestera lu alli baba si dintr-o rusine ajung doamne de spita inalta. Chestia este ca daca auzi asa ceva trebuie sa faci un anunt la politie ( daca nu sunt mana in mana pentru o stiuca 2 ) cine stie poate salvezi o viata care poate fi ingrozitoare.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru MadRabbiT):

Bine punctat

| MadRabbiT a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Multam fain big grin Idem

| alexandrunaj explică (pentru MadRabbiT):

OK OK. As suna la politie dar... Ce sa le spun, ca am auzit 2 oameni vorbind pe strada de asta, ca am eu o banuiala unde ar fi un bordel? In cel mai bun caz mi-ar inchide telefonul in nas, in cel mai rau caz as primi o amenda usturatoare considerand ca fac misto de ei.Stiti adresa de email a vre-unui politist din Targoviste sau o adresa la care sa pot face o plangere de acest gen, fara a risca?

| MadRabbiT a răspuns (pentru alexandrunaj):

Nu sunt din Targoviste, si de aia zic nu prea ai incredere in coruptia din ziua de azi