| MulaJunior1 a întrebat:

Salut parintii ma obliga sa merg de 2 ori pe saptamana la intrunirile martorilor lui Iehova inclusiv cand sunt bolnav si restul saptamanii trebuie sa facem studiu in familie cand ii trasneste in cap si daca ii zic ca nu pot sau nu vreau ma face debil si ma injura si sunt atat de iritat caci el ma ibliga sa cred dar el injura si blestema. ajutati-ma cum sa scap de tatal meu sau macar de obligatiile lui stupide pentru ca sunt ca un sclav

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu e bine ce face, pentru ca oricum daca te obliga si face urat la tine nu rezolva nimic. Vorbeste cu mama ta sau cu rude apropiate pentru a rezolva problema. In cazul in care tatal tau devine violent ar fi bine sa apelezi la protectia copilului

1 răspuns:
| cevdet a răspuns:

Apeleaza la Protectia copilului.