| SinonZul a întrebat:

Salut
Se poate sa pun doua bari de marcaje in google chrome?
Cum?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Deci, nu in modul in care ti-ai dori. Singurul mod in care poti avea mai multe bare de bookmarks e sa instalezi Bookmark bar switcher.

http://www.softpedia.com/......08856.html

De acolo dai download si o sa observi ca ti-l descarca, e posibil sa trebuiasca sa dai click si pe Keep, si vei observa ca Google Chrome va refuza sa iti instaleze extensia. Jos in bara de downloads dai click dreapta si show in folder.

Apoi te duci la setarile chrome - settings - tools - extensions, aduci in fata folderul unde s-a descarcat extensia si tragi cu mouse-ul de ea in fereastra Extensions a Chrome - adica drag and drop.

Va apare o iconita pe care daca dai click apare optiunea New bar. Apesi, ii dai o denumire si poti muta fie un folder de bookmarks fie continutul lui in noul folder.

La un nou click pe iconita extensiei vei putea alege intre bara Default si noua bara de bookmarks, insa asa cum spune extensia, aceasta noua bara nu va apare pur si simplu sub prima ci o va inlocui ca un slide, de-asta ii spune switcher. Efectul e fain, din ce am citit si pe forumul chrome e singurul mod de a avea mai multe bare de bookmarks.

| SinonZul explică (pentru AlexanderAdrian):

Multumesc, nu cred ca ar fi fost greu sa raspunzi frumos de prima data.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru SinonZul):

A fost relativ greu, mi-a luat vreo 10 minute sa caut solutia, mai ales ca extensia a disparut de pe situl oficial si am mai pierdut cateva minute si cu gasirea ei pe alta sursa, cu instalarea etc. Norocul meu e ca stiu engleza.

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

O bara, doua bare

| SinonZul explică (pentru AlexanderAdrian):

F u

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru SinonZul):

Aaa aici erai matale. Inainte sa-mi trimiti mesaj privat in care ma faci prost, uita-te bine la cum ai scris cuvantul ala, ia un dictionar si inainte sa insulti pe oricine invata ceva gramatica.