| DWDT a întrebat:

Hello. Am Google Chrome si as vrea sa-mi sterg din marcaje. Cum pot face asta? Fundalau

Răspuns Câştigător
| Ekcstsy a răspuns:

La marcaje te referi la bookmarks? dai click dreapta pe fiecare din care vrei sa fie sters si dai delete.

3 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Cand vrei sa stergi bookmark-urile (marcajele) din Google Chrome ai doua posibilitati. Ori faci cum ti-au zis utilizatorii de mai sus, dar in cazul asta o sa-ti ia 1 an, ori accesezi bookmark managerul.
Cum faci asta? Dai click pe meniu (cele trei linii, care sunt in versiunile noi de Chrome), mergi la bookmarks (marcaje) si or sa-ti apara toate bookmark-urile pe care le ai. De aici alegi bookmark manager.
Acum o sa-ti fie mult mai usor si mai rapid, pentru ca poti selecta bookmark-urile pe care vrei sa le muti intr-un folder sau sa le stergi tinand tasta CTRL apasata si selectand cu click stanga bookmark-urile.

| catalinalina a răspuns:

Deschizi tab nou, te duci cu mouseul pe marcaj, dar fara sa dai accesezi pagina, apoi dai click dreapta si o sa iti apara o listuta de pe care selectezi DELETE/STERGERE

| Nevastuic a răspuns:

Goleste istoricul! Funda?