| Simona369 a întrebat:

Am o mica problema uneori: imi propun multe lucruri de facut (cum ar fi o "to do list") si niciodata nu reusesc sa le termin ba din lene ba pentru ca intervine ceva mai mult sau mai putin important. Cum as putea sa ma motivez/stimulez sa imi termin ce am de facut?

Răspuns Câştigător
| girlgonewild a răspuns:

In primul rand, fi mai indulgent in legatura cu lista.Nu iti impune niste ore stricte, si lasa spatiu intre actiuni.In al doilea rand doar tu poti sti ce e important pentru tine. Daca tu te-ai convins sa anulezi acel lucru, probabil nu era asa importan.Ca sa te tii de program scrie doar ce e absolut necesar de facut, iar activitatile inferioare fa-le cand esti mai libera.