| Deliaa94 a întrebat:

am o nelamurire in legatura cu o problema. Am avut o relatie de 8 luni de zile, ne-am despartit acum o sapt datorita faptului ca mi-a spus ca de 3 saptamani se simtea rece, distant fata de mine si ca sentimente numai avea cum avea la inceput. Perioada care ne-am vazut mie nu mi-a dat de inteles lucrul asta. ( 3 saptamani ) aveam momente cand poate ii faceam o intrebare dar el mereu imi spunea ca astea sunt doar filmele mele in cap. Acum o sapt acelasi lucru mi s-a intamplat pornind de la niste discutii mi-a spus ca adevarul ce simtea el de fapt de ultima perioada! Nu ne-am mai cautat de o sapt, am ramas prieteni pe Facebook si whatsapp dar nu ne vb ..doar vad ca, inca imi pune like la poze si acum 3 zile mi-a trimis un poke pe Facebook.l-am intrebat cu ce motiv mi l-a trimis.a spus ca, crede din greseala ..nu i-am spus nimic. Nu stiu ce ganduri sa-mi fac sau ce idei la faptul daca ma va cauta sau daca ar face lucrul asta sa mai merite sa ii mai dau o sansa. Toate cuvintele alea m-au racit pe mine, dar in acelasi timp nici nu-mi vine sa cred! Ajutati-ma daca vreti cu o daca vreti. multumesc.

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Fii atenta, e naspa, te inteleg.
Dar trebuie sa-l lasi. Da-i spatiu, dispari o perioada din viata lui, lasa-l sa-ti simta lipsa, sa aiba nevoie de tine.
Nu-i mai dai niciun mesaj, ignora-l, iesi pe afara, fii fericita.
Daca se intoarce cu porcarii gen "poke"-uri si bla, bla, nu-i raspunde.
Ridica-ti standarele, meriti pe cineva care chiar sa incerce ceva.
Ii mai poti acorda o sansa, doar daca e sincer si iti spune ca acum e pregatit si stie ce vrea, pe tine.
Nu te lasa calcata in picioare si manipulata, mergi mai departe.
Stiu ca naspa si iuhhh, dar gandeste-te ca ai nevoie in viata de cineva care sa fie stalpul tau de sustinere, mereu alaturi mai ales la greu.
Multa bafta si ai grija!

| Deliaa94 explică (pentru Doub):

Multumesc pentru raspuns, da asta boi face... oricum l-am sters peste tot z l-am blocat! Ultima conversatie am avut-o sambata si ieri tot eu am fost cea care a intrat pe el si l-am intrebat ce mai face, etc.dar nu s-a schimbat nimic ..nu mi-a spus nimic de o reimpacare sau asa.din contra mi-a spus ca imi fac singura rau daca il mai caut ..era rece imdiferent la vorbe ...am avut o ultima speranta dar m-am lamurit. Acuma ce va fi va fi z dar un lucru l-am facut ..nu pot sa fim prieteni pentru moment, nu simt nevoia poate in timp va fi altceva.