| gladiatoru5000 a întrebat:

..Am o problema, iubita mea are 18 ani iar ai ei nu sunt de acord cu mine ..Azi a intrat peste mine in casă cu forța să o ia cu ei, a sărit la bătaie, eu nu pot lasa sa se duca acolo ca au probleme cu alcoolul...Ce sa fac?

14 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Are 18 ani. Daca nu are nici o problema prin faptul ca parintii ei nu o sa ii mai dea bani si poate sa rupa orice legatura cu ea, practic poate sa faca ce vrea. Poate sa stea la tine mereu daca tu esti de acord cu asta si o sa o sustii mere (si financiar). Daca nu vrea sa stea acasa poate merge la politie si se rezolva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai stai breh, amindoi sinteti majori, corect? Suni la 112, simplu.

| gladiatoru5000 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da dar nu suntem luati legal. pot fii acuzat de sechestrare?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Nu sufera de retard sau ceva? Adica e o persoana majora, in deplinatatea facultatilor mintale, capabila sa ia decizii pentru propria persoana. Parintii ei pot fi acuzati de rapire, tu in nici un caz de sechestrare!

| acerr a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nici una nici alta! are 18 ani

Răspuns utilizator avertizat
| acerr a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La 111

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru acerr):

Atunci e rapire/sechestru din partea lor. Mutati-va departe de ei, asta e cel mai simplu.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ei au probleme cu alcoolul ea de ce stă cu ei?
Fiind majoră nu au dreptul să o oblige, ea ar putea să plece oricând.

| acerr a răspuns:

Daca ei nu te palc pe tine probabil au un motiv, dar fata trebuie sa decida, dar la tine ar putea sta? aveti din ce sa traiti? muncititi? daca DA, si va iubiti stati impreuna

| gladiatoru5000 explică (pentru acerr):

Sta la mine de un an

| acerr a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Aaa ok, si acum o ia acasa. pai de ce? voi va intelegeti bine?

| gladiatoru5000 explică (pentru acerr):

Da ne întelegem Bine, dar încă nu suntem luați legal ..ma amenințat de sechestrare persoana ..as putea fii acuzat?

| giyongchyz a răspuns:

Să te duci la poliție, simplu.