| MihaelaDart a întrebat:

As dori sa stiu ce ati face in locul meu.
Acu 2 zile am ajutat pe cineva care detine un petshop si are o fundatie non-profit de colectare a animalelor fara stapan. Aceasta a luat catelusul catelei respective si a doua zi a dorit sa o ia si pe mama, dar aceasta era nervoasa pentru ca ea i-a luat puiul, asa ca nu a avut succes. Eu locuiesc la o casa de unde era aciuita cateaua si mereu ii dadeam apa si mancare. O mangaiam pe ea cat si catelusul ei. Eu am ajutat pe aceasta persoana sa ii pun zgarda si sa o duc pana la adapostul unde il au ei. Am ajutat cu puiul catelei in masina, de a sta cu ea in spate si sa ii tin de urat si sa o pun in tarcul unde il aveau. Spre seara respectiva a scris un mesaj de multumire pe grupul cat si profilul ei mentionandu-ma pentru ajutorul oferit. Eu i-am lasat un comentariu cu un gif de imbratisare.
Azi sa vad la acel mesaj de multumire scris, ca numele meu imi fusese sters cat si comentariul si scria doar o persoana pe alt nume daduse ajutor la prinderea catelei. Ati ignora sau ati fi vrut sa stiti motivul de ce a editat contextul punand alta persoana care nu a fost prezenta pentru ajutorul dat?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Dezamagirea e doar din vina ta. Ca ai asteptari de la niste oameni care nu ar trebui sa conteze pentru tine. TU trebuie sa te simti bine ca ai facut ceva bun si cam atat. Restul e cancan. Oamenii sunt in general niste jeguri, nimic nou. Cat despre aia, doar buna ziua si atat. De intreaba ceva, zice ceva, face orice fel de afirmatie doar te uiti la ea si nu zici nimic. Daca are un gram de creier in bostan, se prinde de ce faci asa ceva.

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aș dori să știu motivul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu as vrea sa mai stiu detalii, oricum e ceva de prost gust din partea ei. Mi-as sterge comentariul, as evita persoana, si m-as bucura ca am ajutat cainii laughing

| MihaelaDart explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Oricum ea mi-a sters comentariul pe care i l-am lasat. Sunt dezamagita pentru fapta ei si pentru a pune o alta persoana de a o ridica in slavi, persoana care nu a facut nimic. De evitat este mai greu, desi as putea sa fiu mai rece, caci este singurul petshop din sat de unde facem cumparaturi pentru cainii nostri. Alt petshop este la 30 km asa ca exclud de a imi face piata in alta parte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MihaelaDart):

Comanda de pe internet, s-ar putea sa iesi mult mai bine.

| SilentRain a răspuns:

De ce ar mai conta ceva atât de minor, ai făcut o fapta bună si at trebui sa fie suficent
Ca doar nu ai vrut lauda?

| MihaelaDart explică (pentru SilentRain):

Când dai o mana de ajutor undeva ca voluntariat sau nu numai, și se scrie fie în ziar, internet un text de mulțumire se menționează persoanele participante, aceasta este dovada de un gest frumos, de respect pentru ele! Aceasta persoana m-a trecut la început "îi mulțumesc Mihaelei că a participat la capturarea câinelui..." și după 2 zile am fost înlocuită cu alta persoana care nici nu a fost prezenta la locul cu pricina. Asta denota că vrea să înalțe pe piedestal pe cineva neutru care nu a avut nici puterea sa se prezinte la prinderea câinelui. Lipsa de respect față de mine. Nu am zis de laudă, se înțelege că nu ai citit bine contextul pe care l-am scris.

| Endoryus a răspuns:

Nu m-ar interesa. As stii ca am ajutat si gata, pot dormi linistit ca am facut ( cica ) o fapta buna. Se pare ca tu nu mai poti dormi noaptea de la ceva atat de banal.

| MihaelaDart explică (pentru Endoryus):

Sunt doar dezamagita vazand ca a pus o persoana care nici nu a fost prezenta la fata locului.

| MihaelaDart explică (pentru Endoryus):

Iti multumesc doar ca mi-ai ridicat moralul, nu de alta, ca sunt o persoana care pune mult suflet in ceea ce face si da, asteptam altceva de la ea. Ai mare dreptate in ceea ce ai spus!

| Endoryus a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ti-am ridicat moralul? La naiba. Stai ca modific raspunsul si zic ceva de rau laughing

| MihaelaDart explică (pentru Endoryus):

Pe bune, chestiile astea pe mine ma fac sa ma simt aiurea, pic in extrema cealalta. Nu trebuie sa modifici nimic, uneori astfel de sfaturi imi sunt de prisos, caci singura uneori nu gandesc rational si posibil sa regret dupa.

| lorix a răspuns (pentru Endoryus):

Hai nu te mai ascunde dupa deget, ca stim ca te simti bine cu tine ca in sfarsit cineva iti apreciaza ajutorul (dupa atatia ani).
Taci tu acolo ca nu esti pe atat de dur si rece pe cat vrei sa pari laughing.

| Endoryus a răspuns (pentru lorix):

Stai ca plang, BRB.

| Endoryus a răspuns (pentru MihaelaDart):

Dezamagirea e doar din vina ta. Ca ai asteptari de la niste oameni care nu ar trebui sa conteze pentru tine. TU trebuie sa te simti bine ca ai facut ceva bun si cam atat. Restul e cancan. Oamenii sunt in general niste jeguri, nimic nou. Cat despre aia, doar buna ziua si atat. De intreaba ceva, zice ceva, face orice fel de afirmatie doar te uiti la ea si nu zici nimic. Daca are un gram de creier in bostan, se prinde de ce faci asa ceva.

| Endoryus a răspuns:

Vezi ca nu are nimic cu tine lorix. Ea facea misto de mine, ne cunoastem.

| MihaelaDart explică (pentru Endoryus):

De-asta am si sters mesajul, ca mi se parea ca era pentru mine trimis. Scuzele mele pentru votul acordat, dar din pacate nu il mai pot modifica. Sper sa ma ierte big grin neatentia!

| lorix a răspuns (pentru MihaelaDart):

Nu face nimic big grin.