| AlexRO100 a întrebat:

ce părere aveți despre persoane care aleg sa se sinucidă, cum îi considerații pe acești oameni?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Neintelesi la timp!

| inflicted a răspuns:

Oameni care au nevoie de ajutor nu parerile noastre.

| Celcestietot a răspuns:

Niste fricosi in majoritatea cazurilor (nu zic mai multe). Copiii din AFRICA traiesc cum traiesc si nu se mai sinucid, ba chiar ii "sinucid" animalele laughing!

| Andreeush a răspuns:

Sunt niște lași.

| FreddieM a răspuns:

Corecti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni slabi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cateva zile sa sinucis un baiat sa aruncat de pe o cladire si o lasat 2 copii in urma si sotia. depresia si stresu face ravagii.

| Andra9pk a răspuns:

Nu ii consider in niciun fel. Doar imi pare rau pentru ei. O parte de vina o au si persoanele din jurul lor. La cel mai mic semn al persoane care intentioneaza sa se sinucida,apropiatii si prietenii ar trebui sa actioneze,sa ia masuri, sa fie langa ei sa ii ajute sa treaca peste starile alea.
Daca vorbim despre cazuri de sinucidere ale tinerilor neintelesi de familie si societate e una. Daca vorbim despre sinucideri ale unor persoane ca urmare a faptului ca au ucis pe cineva...e altceva.(caz de genul : si-a omorat sotia, apoi s-a sinucis).
Oricum ar fi, sunt oameni cu probleme. In momentul in care iti trece prin cap sa te sinucizi, ai o problema.