| Inception a întrebat:

stiti cum suntem controlați și cum își propaga masonii ideile,prin mass-media: ati observat cum apar, în toate serialele si filmele personaje homosexuale?

17 răspunsuri:
| Copac13 a răspuns:

I'm iluminati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am observat.
Tu ce ai inteles din asta?

| Inception explică (pentru anonim_4396):

Si dacă vrei sa ști ca prin mass-media informația este furnizata direct în subconștientul maselor. Si în felul asta te pot manipula.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inception):

De ce crezi tu ca apar homosexuali in filme si seriale, cu ce scop?

| Inception explică (pentru anonim_4396):

Tu de ce crezi ca apar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inception):

Tu sa imi spui.

| Inception explică (pentru anonim_4396):

Ca sa manipuleze masele de oameni în special copiii intre vârstele de 4-7 ani, la vârsta asta se formează personalitatea si caracterul copilului si prin vizionarea TV informația ajunge direct în mintea subconștientă a copiilor si daca in seriale si desene animate sunt personaje homosexuale, copiii nu isi dau seama de comportamentul lor ciudat si cred ca e normal, si au tendința sa le imite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inception):

Am inteles.
In filme/seriale/desene animate sunt multe ciudatenii pe care ei nu le imita. De ce crezi ar imita homosexualii?
Ce interes crezi ca au masonii in asta? De ce vor ei ca pruncii sa imite homosexualii?

Edit: De ce ma ignori ma? Esti jalnic. Sustine-ti teoria!

| Inception explică (pentru anonim_4396):

Se vede ce ai înțeles, am spus mai sus ca nu își dau seama ca este un comportament ciudat si cred ca e normal, o fac inconștient, tu crezi ca ei au discernământ la vârsta de 4-7 ani.Vad ca nu am cu cine sa vorbesc, conversație terminata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff....se tot inmultesc oameni ca tine. Păcat...mare păcat.

| Inception explică (pentru anonim_4396):

De ce zici ba ca e păcat?
Mai bine sa vad lucrurile în lumina asta, decât sa fiu manipulat ca tine și restul ignoranților.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza e ca nu ma uit la televizor, filme sau seriale, decât la ce consider eu, nu cei de la tvwinking Nu sunt MANIPULAT. Consider ca nici oamenii care practica chestii de genu' nu sunt manipulati. Fiecare e liber sa vada ce vrea, sa gandeasca cum vrea. Daca unii oameni nu au idei proprii si pur si simplu imita chestiile de la tv, sau pur si simplu se lasa influentati cu chestiile de la tv, înseamnă ca sunt "xeroxuri", "neinspirati" dar in niciun caz "manipulati". Ma lasi cu iluminatii? Aia e o poveste de speriat copiii.

| Inception explică (pentru anonim_4396):

Tu nu ști ce efecte are televizorul asupra mintii umane.
Are rol hipnotic și în felul asta informația intra în subconștient.
In timpul vizionarii TV creierul este într-o stare pasiva.
Copiii imita ce vad la TV în seriale și desene animate.
Si le bagă chestia asta cu homosexuali de mici si ei nu știu sa facă diferența dintre normal și ciudat, și o sa creadă ca acest comportament este normal.

| ubox7007 a răspuns:

Pai nu ii chiar asa cimplu, dar este o chestie usoara: arata cuiva cat este de victima si ajuta acea parte a societati sa se victimizeze si cu argumente bune isi sustin actiunile care nu sunt acelasi lucru cu argumentele lor si apoi majoritati ii se arata si din stanga si din dreapta acelasi lucru si deja devin acceptat.

| Inception explică:

Ce gândire limitata ai, de ce comentezi aiurea?

| Sociopat a răspuns (pentru Inception):

Pentru ca asa cum tu esti satul de raspunsuri ca al meu, asa si eu sunt satul de intrebari ca a ta. Am citit atatea intrebari similare ca nici sa ma prefac ca le iau in serios nu mai pot. Nu are rost sa-ti mai pui astfel de intrebari, sa cauti raspunsul pentru ca coruptia asta e atat de adanca incat poate chiar tot ceea ce stim e de fapt minciuna. Poate chiar zvonul, mitul, legenda asta cu faptul ca masonii(?) ne baga propaganda pro gay prin mesaje subliminale sau alte prostii a fost creat sa ne tina ocupati de la altceva. Continua doar sa-ti traiesti viata.

| Inception explică (pentru Sociopat):

Daca ești satul de întrebări ca a mea, atunci nu mai comenta deloc, chiar nu aveam nevoie de un răspuns prostesc ca al tău.