| ionutz_3878 a întrebat:

Salutare,am si eu o problema cu Adobe flash player. Am incercat sa-l downloadeaz de pe site-ul oficial get.adobe.com dar de la 99, 4 % download-ul nu vrea sa mai plece, ramane acolo blocat si tot nu se mai descarca. Folosesc ca browser Opera. Care poate fi cauza acestei probleme? Care imi da solutia salvatoare are o funda de la mine.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai te uiti daca mai ai spatiu suficient in local disc"C", apoi dezinstalezi Adobe flash playerul daca cumva mai ai unul descarcat, si incerci din nou. Incearca de pe site-ul asta: http://download.chip.eu/ro/Adobe-Flash-Player-11.5.502.110_80839.html nu e virusat si nu fac reclama, sa ma tii la curent sunt curios sa aflu daca ai reusit:)

| ionutz_3878 explică (pentru anonim_4396):

Am suficient spatiu in disc. Am descarcat programul de pe link-ul dat de tine, a mers sa-l descarc dar dupa ce l-am instalat, in control panel apare ca am instalat Adobe flash player 10 plugin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ionutz_3878):

Si tu ce Adobe vrei sa descarci? Vrei o varianta anume?

| ionutz_3878 explică (pentru anonim_4396):

Eu doresc versiunea 11, pe link-ul pe care m-ai trimis tu imi spunea ca tocmai o sa descarc versiunea 11 dar mare mi-a fost mirarea cand am vazut in control panel ca mi-a fost instalata versiunea 10 si nu 11. Si nici macar versiunea completa nu este, e doar un plugin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ionutz_3878):

Pai ca la magazin, una e eticheta si alta continutul:(. Incearca de pe siteul asta atunci: http://www.adobe.com/ro/products/flashplayer.html, undeva in dreapta pe fond gri scrie descarcare Adobe flash player, debifezi google drive, sper sa mearga. Tu ai opera ar fi bine sa descarci si firefox ca browser.

| ionutz_3878 explică (pentru anonim_4396):

Aceeasi problema, ramane la 99, 4. o sa descarc firefox sa vad daca fac ceva cu el. daca descarc firefox, dezinstalez opera?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ionutz_3878):

Nu neaparat,daca iti place firefoxul,poti dezinstala opera apoi, ca sa nu stea degeaba si sa ingreuneze, eu am doaua, firefox si google chrome, dar mai mult imi place firefox