| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare,este adevărat că dacă nu am avut niciodată mașină, o sa am Dacia Logan noua la 8000 euro așa am înțeles, una noua e vreo 14-15k euro

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De ce sa fie asta adevarat? poti avea orice marca de masina ca incepator, nimeni nu limiteaza dreptul de a avea o anumita marca sau un anumit model! in ceea ce priveste acea propunere de lege cu masini maxim 100 de CP pentru incepatori inca nu s-a promulgat... oricum si daca ar fi aceasta lege activa, nu s-ar pune problema ca cineva sa oblige la cumpararea doar a loganului;)

iar fata de pretul unei dacia logan noua, asta este pretul ei de pornire este de 14k euro!
https://www.dacia.ro/gama-dacia/logan/configurator.html

| Dismally a răspuns:

O sa ai din partea cui? Cine plateste diferenta?