| theora a întrebat:

Salutare!
În ziua de astazi, există tot mai multe rețele sociale pe care oamenii le pot folosi pentru a ține legătura cu ce se întâmplă în lume, de la cele mai comune (Facebook, Instagram), la cele mai actuale (TikTok, Be Real).
Mi-ar plăcea să îmi spuneți ce rețele sociale folosiți cel mai des, de ce le preferați pe acelea, în ce scop le folosiți și care este relația voastră în mare cu Social Media.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sub nicio forma nu folosesc retelele sociale pentru a afla ce se mai intampla in lume. Exista aplicatii si site uri de stiri unde lucrurile sunt cat de cat verificate.

| LordCristobal a răspuns (pentru suntserios):

Ce aplicatii de stiri imi poti recomanda ca sa fiu la curent si bine informat cu tot ce se intampla in lume?

| Dismally a răspuns:

Retelele sociale se folosesc pentru a pastra legatura cu oamenii nu cu ce se mai intampla in lume, e o idee foarte proasta sa iei drept reale informatiile gasite pe aceste site-uri.
Cel mai des folosesc WhatsApp, nu stiu daca o pot baga la SocialMedia, asta pentru a pastra legatura cu oamenii, pentru noutati folosesc dite-urile cu stiri, acolo sunt verificate din mai multe surse, nu se trezeste fiecare sa scrie ce ii trece prin cap.

| LordCristobal a răspuns:

Folosesc cel mai mult YouToube,Facebook si Instagram.
Pe YouToube urmaresc diferite videoclipuri despre psihologie, politica, economie, istorie, geografie si lumea filmelor.
Pe Facebook citesc stiri politice si sportive.
Pe Instgram postez poze cu peisaje naturale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slava Domnului, nu folosesc nici una. Am doar WhatsApp și îmi e de ajuns.