| ioneldan a întrebat:

Salutat TPU! am 15 ani (implinesc in decembrie 16 ) si joia trecuta mam masurat la scoala si am 1.76, 5 m(1.76-1.77, asa mi-a zis asistenta)si 54 kg dar daca din noiembrie pana acum am crescu 2, 5 cm. mai am sanse sa apuc 1.80m? intreb deoarece am gasit pe mai multe siteuri formula : (inaltimea tatalui si a mamei + 13 cm ):2 si imi iese 1.77. tata are 1.80 m si mama 1.62 m. mai toate rudele mele au intre 1.75- 1.78. ce ziceti mai am sanse sa apuc inaltimea tatalui meu?

1 răspuns:
| Agentuloo7 a răspuns:

Da, bineinteles ca ai sanse, nu uita ca ai 15 ani, si pana la 18 chiar 20 de ani tu inca te vei dezvolta(inaltime, greutate).
In legatura cu "site-urile" unde ai gasit acele informatii, eu sunt de parere ca nu exista o "formula" matematica EXACTA care sa iti arata inaltimea ta. Sper ca am fost de folos, SUCCES.