| viki a întrebat:

Sambata trebuie sa ajung la o nunta...Chestia e ca trebuie sa slabesc cateva kg.big grin A incercat cineva dieta cu supa de varza? Eu am tinut acum 2 ani si am slabit, dar am pus la loc pentru ca am tinut inainte de Craciun.sad
Cum pot sa ma mentin dupa ce tin dieta?
Mersi. :*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa dieta cu supa de varza trebuie sa te inveti sa mananci numai ce mananci in afara de supa de varza. Practic mancarea adevarata e ce mananci in afara de supa de varza. La inceput mananci supa de varza ca sa-ti astamperi foamea, apoi, incet-incet renunti la ea si ramai doar cu restul alimentelor. Pentru toata viata. Altfel pui la loc, eventual mai mult chiar.

5 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Nu mai manca seara si fa miscare.Succes!

prfml
| prfml a răspuns:

Omul este facut sa manance sanatos, moderat fara restrictii si sa faca miscare, daca le facem pe amundoua decat mici exceptii vor fi cu ingrasatul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Problema este că nu știi să mănânci!
Consumul de legume și fructe proaspete, carne slabă, cereale și pâine integrală, sucuri naturale obținute în casă, lactate degresate, etc. și multă mișcare te ajută să-ți păstrezi greutatea pe termen lung.
Elimină mâncărurile grase, tocăturile, fast-food-urile, dulciurile, chipsuri, conserve de orice fel, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o dieta pe care sa o intrerupi si apoi sa nu te ingrasi daca revii la stilul de viata anterior.
Ideal ar fi sa iti alegi un stil de viata sanatos - fara grasimi, fast food, alcool, tigari, fara prea multe dulciuri, cu mult sport si hidratare...
Daca folosesti o "dieta" cu supa de varza sau orice altceva, vei da jos 4 kg si vei pune 8 la loc... e alegerea ta happy