| aleex123 a întrebat:

Se face balul bobocilor la mine la liceu si ma gandesc sa particip, imi e frica sa nu ma fac de rusine ca nu stiu sa dansez, nu am mai dansat deloc vals de ex dar parca as vrea ca sa nu regret in viitor

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Mergi si distreaza-te cu colegii tai. O sa regreți mai târziu. E foarte amuzant. Nu toată lumea știe sa danseze, dar va distrați împreună.
Eu nu ma pricep bine la dans ( nu am mișcări studiate), dar nu am stat mai deloc pe scaun laughing și nu m-am simțit deloc rușinată.
Nu te mai gandi atât și trăiește clipa, ca nu te mai întâlnești cu ea.

| Together a răspuns:

Dansati vals la balul bobocilor? Ceilalti crezi ca stiu sa danseze vals?

Ai putea cauta niste filme pe Youtube despre cum sa dansezi cand esti incepator. Poti vedea cateva miscari pe care le reproduci pana le faci fara efort. Probabil vei fi printre cei mai experimentati dupa aia.

Sau du-te intr-un club unde se pune muzica la fel ca cea de la bal si imita pe cine ti se pare ca danseaza bine, ca sa prinzi un pic de exeperienta.