| asya a întrebat:

Se merita in ziua de azi sa scrii o carte? Castigi doar o experienta, o carte in plus in biblioteca ta, sau poti da nastere unei cariere bine platite? As vrea sa incerc si acest lucru, insa nu stiu de cati bani sunt necesari, deoarece stau foarte prost financiar in momentul de fata! Daca ai publicat vreodata o carte, te rog sa-mi impartasesti si mie secretul...

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Părerea mea este că deşi ai putea să câştigi foarte mulţi bani scriind o carte şi scoţând-o pe piaţă, există totuşi şi un risc pe care ţi-l asumi în momentul când începi activitatea.
Trebuie să ai nişte idei foarte complexe, puternice, şi foarte bine puse la punct pentru ca acea carte să fie captivantă pentru ceilalţi, altfel nu prea va avea succes, şi în acest caz chiar dacă vei câştiga totuşi ceva bani, nu vor fi foarte mulţi, şi astfel vei ajunge la concluzia că nu merită atâta efort.
Este o idee foarte interesantă ceea ce vrei tu să faci, şi în caz că vei dori să te ţii de aceasta eu îţi urez mult succes, însă pentru a avea parte de succes trebuie să fii obiectivă şi pui în balanţă absolut totul, atât beneficiile, avantajele, cat şi riscurile, dezavantajele, ceea ce vei câştiga în raport cu ceea ce va trebui să investeşti ca să ieşi în câştig, etc.
Îţi doresc o seară frumoasă şi multă baftă! happy

1 răspuns:
| asya explică:

Multumesc vlad...Probabil de puneam o intrebare penibila raspundeau mai multi!