| bardas a întrebat:

Se poate face avort la 100 zile?

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

O sarcina se calculeaza in saptamani, la 12 saptamani nu prea se mai leaga nici un ginecolog sa faca intreruperea de sarcina, daramite la 14 saptamani, cand nici nu mai este legal.

| EUSIATIT a răspuns:

Esti cam la limita daca nu te grabesti si asa e cam tirziu [adica sarcina e destul de mare ] trebuie sa gasesti in medicbun sa se incumete sa ti faca] si apoi daca esti nemaritata si esti si mica de virsta sau e prima sarcina risti sa nu ti faca. Incearca la un cabinet particular si sa ti faca cu aspiratorul e mai bine si mai putin riscant decit cu chiureta. bafta