| Scliparici a întrebat:

Si ne mai miram de ce copiii din ziua de azi sunt cum sunt...

http://www.youtube.com/watch?v=zHhy9_B3zPU&feature=relat ed

Voi ce parere aveti? Sa se machieze de la asa o varsta...mai mult de 11 ani nu cred ca are, pai cand ajunge la 15-16 ce face? Ajunge langa Alina Plugaru?

4 răspunsuri:
| AndraRox a răspuns:

Asa e, nu e normal ca la varsta ei sa se macheze, dar nu depinde de noi, asta depinde de libertatea pe care i-o (le-o) acorda parintii. Dar e un videoclip care e facut asa.din lipsa de ocupatie, nu e cine stie ce,. Insa adevarul e ca multe fete se macheaza de la varste fragede, gen 11-12. Eu am 12 ani si imi permit parintii sa ma machez, dar doar la anumite evenimente (nunti, aniversari, petreceri in pijama si cu prietenele in timpul liber). Cunosc fete de varsta mea care se macheaza si la scoala, eu insa nu le aprob, fiind prietenele mele.Consider ca mai avem timp, adica, cum ai si spus la 15-16 ani ce vom mai face?

| Scliparici explică (pentru AndraRox):

Intr-adevar fetele incep sa se machieze din ce in ce mai mult si de la o varsta tot mai mica ceea ce nu este bine deloc deoarece isi strica si viata si plus sunt doar niste copii, la varsta asta ar trebui sa se joace

| AndraRox a răspuns (pentru Scliparici):

Da, ar trebui, dar deja de la varsta asta fetele se „domnisoresc" si asta nu e un lucru prea bun, avand in vedere ca mai au mult timp la dispozitie.

| Anananaaaa a răspuns:

Wtf?! laughing)