| XutZu1997 a întrebat:

Slabesti mergand pe bicicleta?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, bineinteles. Te ajuta sa dai jos kilogramele, care sunt in plus, si sa-ti tonifici corpul, sa fii in forma.

| OanaG a răspuns:

Logic in + iti tonifica picioarele/coapsele.

| Adredemesconf a răspuns:

Sigur ca da, prin orice sport elimini calorii. Unele sporturi elimina multe calorii iar altele mai putine.
Sportul care arde cele mai multe calorii este jogging, arzand cam 700-800 de calorii pe ora.happy

O zi buna!

| pengu a răspuns:

Normal, doar faci miscare si consumi calorii. tongue

| SlowLikeSnow a răspuns:

Sa nu crezi ca o sa slabesti in exces, dar probabil ca tine de fiecare persoana acest lucru. Eu vara trcuta in fiecre zi mergeam cu bicicleta si nu am avut rezultate magnifice. Incearca sa faci sport macar o ora pe zi eu in 3 saptamani am slabit 4 kg. si mai mult in urmatoarele si acum imi place cum arat dar eu slabesc si greu. in fine tu decizi SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mersul pe bicicleta te ajuta sa slabesti si modeleaza partea inferioara a corpului(picioare, fund).

| eumanu a răspuns:

Cel mai mare consum de calorii per ora- il obti facand alpinism- sau wall climbing -