| ChristianMihai11 a întrebat:

Sunt si romani cu pielea mai inchisa la culoare,dar care nu sunt tigani,sau au stramosi tigani? Intreb,deoarece cunosc un tip, care parintii lui sunt albi, frate-su e blond, da`el e mai negru...si sunt un pic in dubii...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treaba sta in felul urmatorbig grinaca ai cunoaste putina istorie ai constata ca in general Tara noastra romaneasca a fost invadata foarte frecvent de turci, tatari, cumani care erau asiatici, prin urmare aveau parul inchis si pielea bruna, negricioasa.Bineinteles,nu toti erau asa, dar majoritatea da.Acestia ne-au invadat satele, s-au corcit cu romancele si din acest motiv sunt destui romani pur sange care au tenul inchis, negricios.Genele pot sarii chiar si noua generatii, de exemplu daca tu ai un turc negricios ca stra stra stra stra bunic, sunt sanse destul de mari ca viitorul tau copil sa semene cu el, astea sunt cazuri rare, dar adevarate.Retine :Copilul nu seamana numai cu parintii, ci si cu alte rude sau stramosi indepartati.Si eu am pielea inchisa la culoare si sunt roman.Ma mandresc cu asta! Imi dai funda?

2 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Asa are el pielea, nu-i nimic iesit din comun.

Răspuns utilizator avertizat