| PREDAERIK123 a întrebat:

Cand vin ninsorile in Romania?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand o vrea dumnezeu, el creaza ninsoarea acolo in nori, sta si face zapada, dar a mai îmbătrânit si el, asa ca aveti rabdare pana in iulie

| T0T a răspuns:

Nu mai e cum era odată... Cică demult, dar parcă a fost curând. Din păcate vremea în România s-a stricat mult în ultimii ani. Parcă capătă nuanțe deșertice, cu ierni, primăveri, toamne ploioase și veri secetoase și caniculare. Un mod de a te lovi direct de încălzirea globală. Șanse sporite de ninsoare sunt prin februarie, când și primăvara bate la ușă (deci va fi perioadă scurtă) - ca în ultimii ani. Nu îmi mai amintesc în ce an a nins în timpul Crăciunului, cel puțin în zonele de câmpie și de deal.

| LPCTSTR a răspuns:

Slabe sanse, incalzirea globala isi spune cuvantul.

| NotNamed a răspuns:

Probabil prin martie asa cum se întâmplă de cativa ani insa usor usor va disparea din cauza încălzirii globale. Peste 40-50 de ani zona africana si arabica va fi imposibil de locuit din cauza caldurii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vin. Incalzire globala.

| PREDAERIK123 explică (pentru anonim_4396):

Păcat...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

La tine nu vin, dar la mine vin incepand cu miercuri. Am dat in bobi si asa mi-a iesit.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine in localitate ninge în weekend

| Adrian5575 a răspuns:

Eu chiar imi doresc sa vina zapada, oricum o sa fie cam trist acest Craciun, macar ne bucuram de zapada, dar slabe sanse sa vina. Poate de la jumatatea lui ianuarie.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

La mine a nins pe timp de noapte acum cam 2 saptamani. S-a așternut un strat subțire de zăpadă care după prânz nu mai era că se topise. Halal ninsoare!
Depinde și de zona României în care stai. Mai la munte, mai la câmpie, mai în depresiune... Și de ce înțelegi prin "ninsorile". Poți spune că deja au venit, pentru că în anumite zone a nins, dar dacă prin "ninsorile" înțelegi cele la nivel național, care să țină mai mult de o zi, alea calumea...

| Anonim124635 a răspuns:

La cluj a nins putin.