| Adeniy a întrebat:

TPU,CE parere aveti de miere?

Răspuns Câştigător
| CristianT a răspuns:

Cum a spus si cineva mai jos,e foarte sanatoasa,e buna pentru gat,merge si in ceai,dar cu conditia ca ceaiul sa nu fie fierbinte. deci ideea e ca nu trebuie sa pui mierea imediat dupa ce apa a clocotit si ai scos pliculetil. lasi mai intai sa se mai raceasca ceaiul,sa fie doar caldut,baubil. mierea e mult mai benefica decat ceaiul,dar daca o pui in ceaiul fierbinte o distrugi,isi pierde proprietatile,si elimina o substanta toxica. bine,nu mori daca bei un ceai in care ai pus mierea cand era fierbinte laughing dar daca pui cand e fierbinte,mai bine pui zahar,ala e mai ieftin si nu isi pierde proprietatile laughing si bea un ceai cu zahar,ai sa vezi ca e... dulce si atat. si apoi bea un ceai cu miere,ai sa vezi ce multitudine de arome are,numai sa nu fie miere de magazin, ca aia de multe ori e artificiala, e de fapt sirop. daca ai posibilitatea, ia miere de padure, de la oameni care produc personal, daca stii pe cineva care are stupi big grin xD

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E cam mieroasă.

| Musique a răspuns:

E dulce. thinking

| Gabyy32 a răspuns:

Daca ati siti din ce e facuta...

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Gabyy32):

Din ce?

| Gabyy32 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Saliva de albina si polen

| Anonima264 a răspuns:

Imi place deoarece e dulce!

| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu-mi place. E... vâscoasă.

| TooNight a răspuns:

E un medicament pe care-l mananci cu placere happy. Mierea e buna pentru tuse, pentru gat si pentru multe altele, la fel ca siropul din mugure de brad(care merge foarte bine cu apa). Poti incerca si miere si pepene.E o aroma...nici nu-ti pot descrie.Mi-a trecut intr-o seara prin minte, si-am incercat, dar merita, sa stii. Mierea merge cu orice fruct.big grin
Sper ca te-am ajutat!winking

| мızυκı a răspuns:

Sănătoasă, dar prea dulce.
În ceaiuri e excelentă